Čtení do karantény s vůní hor a dobrodružství

Čtení do karantény s vůní hor a dobrodružství

Zběsilé životní a pracovní tempo, které nás doprovázelo v novém miléniu, se zpomalilo. Svět jakoby zamrzl v čase. Máme za sebou měsíc v izolaci a asi všem se nám už stýská po starém dobrém životu v době bez pandemie, hlavně tedy po svobodě pohybu, cestování a objevování koutů naší planety.

Cestování v kuchyni

Připravili jsme pro tebe aspoň malou útěchu. I když se letos budeme muset v cestování omezit a možná si v karanténě připadáš (hlavně tedy maminky) jak ve vývařovně, i tak si můžeš dopřát kapku exotiky a uvařit si vietnamskou polévku pho, srílanské roti nebo proniknout do tajů přípravy zeleného, bílého a černého čaje. Nezapomeň taky zařadit potraviny, které nakopnou tvou imunitu! Jak připomíná článek cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz Hnus na talíři, jsou i exotické zážitky, po kterých se ti stýskat nemusí.

Cestování na stránkách časopisů a knih

I v této nelehké době můžeme plánovat a snít. Třeba tě inspiruje výběr sedmi nejlepších evropských treků. Podrobné reportáže z cest se spoustou praktických informací najdete třeba v časopisu Travel Life. Do vysokých hor a dalekých krajů nás zavedou také knihy o horách, běhání nebo knížky, které ovlivnily české cestovatele.

Odpočinkovější varianta: koukni na některý ze zajímavých cestovatelských filmů

Nové výzvy

Řada z nás musela změnit své letní plány a zrušit vytoužené cesty do hor. Na druhou stranu bude letošní dovolená ideálním časem k poznávání naší domoviny. I v Česku je spousta krásných míst k objevení! Možná je taky na čase vyzkoušet novou aktivitu – třeba se pustit do běhání, vyzkoušet závod adventure race, projet se na kole lesními pěšinami po single trailu nebo vylézt svou první feratu!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: