Co znamená fitness kolo?

Co znamená fitness kolo?

Cyklistika je v posledních letech fenomén takřka pandemický. Jednou z novinek jsou také fitness kola, co jsou vlastně zač a kdo je opravdu využije? Ocení je sportovně založení cyklisté kteří budou jezdit hlavně po silnici a jen minimálně v terénu. Jsou takovým mezičlánkem …

Fitness kola jsou u nás trochu novinkou, pro koho jsou určená? Ocení je sportovně založení cyklisté kteří budou jezdit hlavně po silnici a jen minimálně v terénu. Jsou takovým mezičlánkem mezi koly silničními a crossovými (trekingovými). Oproti silničkám má fitness kolo tlustší pláště pro větší pohodlí, rovná řídítka a nízký rám. Fitness kola postrádají odpružení, což znamená bezztrátový přenos energie a také nižší hmotnost. Jsou proto hodně rychlá a výkonná, ale díky silnějším plášťům pohodlnější než závodní silničky. Crossová kola jsou naopak těžší vzhledem k hmotnosti odpružení a bytelnějšího rámu, který je stavěn i na osazení nosiči s brašnami. Takové kolo je zase lepší v terénu a jízdách natěžko.
Fitness kolo Ravo AlpineFitness kolo Giant Cypress SL

Takže jestli chcete jezdit s větrem o závod, zlepšovat fyzičku, dávat si do těla při solidní porci kilometrů, nebo prostě jen chcete krásné kolo, které stojí za ohlédnutí, měli byste si fitness kolo vyzkoušet. Většina značek je už má ve svém programu. Vzhledem k tomu, že se jedná o výkonná kola s lehkým rámem a hodně kvalitními komponenty, počítejte s o něco vyšší investicí (cca okolo 20 tis.) Tato částka ale plně odpovídá výkonu těchto rychlíků.

autor: Kosatka

Zkušenosti čtenářů

Bruno

Ja som nedávno kúpil toto kolo a za tú cenu (som zo SR a kupoval som ho v ČR cykloshop.cz ponúkané v akcii) je to absolútna spokojnost … doporučujem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: