Co vám nesmí chybět ve skříni, když milujete pěší túry

Co vám nesmí chybět ve skříni, když milujete pěší túry

Správné oblečení je pro vaši pohodu rozhodující. Mělo by být pružné, prodyšné a odolné vůči povětrnostním vlivům, abyste se cítili dobře a byli připraveni na vše, co může přijít. Co mít ve své outdoor skříni a jak oblečení kombinovat?

Co mít ve svém šatníku

Během vícedenní pěší túry se na počasí nelze spolehnout. Během pár minut vás překvapí krátké mrholení a pak náhle pražící slunce. Navíc je náročné pěšky překonávat dlouhé vzdálenosti – pro vás i vaše oblečení. Proto je při outdoorových dobrodružstvích jedním z nejdůležitějších pravidel VRSTVENÍ. Díky nošení několika vrstev budete flexibilnější a v případě potřeby si vždy můžete některé kousky svléknout – je lepší mít na výběr z více než méně kusů outdoor oblečení.

Všestranný pomocník, to je softshellová bunda

Absolutním výhercem mezi outdoorovým oblečením je softshellová bunda. Je měkká, lehká a pružná, a proto nabízí vysoký komfort nošení a volnost pohybu. Vnější látka softshellových bund je prodyšná, větruodolná a vodoodpudivá a je vybavena napuštěnou a hřejivou podšívkou. Jsou tedy perfektní pro mnoho různých aktivit. Přestože je softshell hydrofobní, není nepromokavý, což znamená, že neodolá trvalému dešti.

Oblečení do deště vás udrží v suchu

Oblečení do deště nesmí chybět žádnému sportovci. Softshellová bunda v případě vytrvalého deště a silného větru nemusí stačit. Pokud budete mít nepromokavou bundu a kalhoty, dosáhnete příjemného tepla a sucha za každé situace. Určitě si před výletem zkontrolujte předpověď počasí, ať nejste zbytečně překvapení.

Obzvláště důležité jsou boty

Další nezbytnou výbavou jsou turistické boty. Boty vybírejte podle toho, jakou outdoorovou aktivitu vykonáváte: nejčastěji to budou trekové boty nebo lehká turistická obuv. Výběr bot se vždy odvíjí od dané aktivity. Vhodný pár by měl být vysoký až ke kotníkům, aby nohu chránil před podvrtnutím a zároveň ji na nerovném povrchu stabilizoval. Nepromokavost, prodyšnost a pohodlí jsou další důležitá kritéria.

Novou botu vždy trochu vyšlapte. Nenechávejte to až na něj, protože byste toho brzy litovali. Bota se musí prvně přizpůsobit.

Optimální odvod vlhkosti díky funkčnímu prádlu

Funkční prádlo vám také nesmí chybět, protože zajišťuje optimální odvod tepla a vlhkosti. Kromě toho je rychleschnoucí a udržuje vás v pohodlném teple. V závislosti na ročním období si můžete vybrat z různých typů funkčního prádla. Stejně jako oblečení se dělí na letní a zimní kousky. Obvykle mají rozdílné vlastnosti, tak si to hlídejte.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: