Co si v následujících dnech vyzkoušet Cliffdiving? + VIDEO

Co si v následujících dnech vyzkoušet Cliffdiving? + VIDEO

  To je ten sport, jak se lidi dobrovolně postaví na okraj 20-25 metrového útesu a skočí do vody. Vyzkoušet si ho může skutečně každý!

Všechny své skoky z deseti metrů a více si živě pamatuji. Jsou celkem tři. Dvakrát jsem to hecnul na „desítce“ v Pardubicích a jednou v Jeseníkách z 18 metrů na lomu Rampa. Samozřejmě jsem nic nevymýšlel, bylo to vždy po nohách a byl jsem moc rád, když jsem vynořil hlavu a zahýbal rukama a nohama.

Všichni nejsou stejní

Ale jsou i jiné povahy než já. Takové, kterým podobné skoky dělají radost. Někteří v nich dokonce závodí a předhánějí se v tom, kdo udělá více vrutů, salt a dalších technicky náročných prvků.

Pokud vás takové skoky baví, tak mám pár tipů, kde je provádět

lom Rampa v Jeseníkách

Už jsem se o něm zmínil. Jsou tam tři nebo čtyři patra, kdy nejvyšší z nich má 18 metrů. Řádění ve vodě můžete spojit s výšlapem na jednu z přilehlých hor.

lom Hříměždice poblíž Kamýku nad Vltavou

Kdysi proslulý potápěčský lom nabízí skok z výšky 10 metrů a dalších nižších stupňů.

lom u Žichovic na Šumavě

Můžete se vyřádit na skoku vysokém 13 metrů.

Lomů je u nás nespočet. Toto je jen pár z nich pro vaši inspiraci. Budu rád, když do diskuze připojíte vaše tipy, kde si zaskákat.

Skákat je potřeba s rozumem

V análech záchranářů byste určitě našli nespočet případů, kdy se z velké zábavy stalo velké neštěstí. Proto buďte opatrní a nedělejte nic, na co se necítíte. Narážím tím na hecování ze strany okolí. Dalším nebezpečím je mělká voda. I když je toto téma při každé letní sezóně několikrát zmiňováno, vždy se najdou takoví, kteří na to doplatí.

Red Bull nemůže chybět!

Pokud vás tento sport opravdu baví, tak už teď byste si měli rezervovat letenku na Azory, protože právě tam se příští týden v sobotu (21. 7.) uskuteční jeden ze závodů série Red Bull Cliff Diving 2012 a to bude pořádná podívaná!

Teď už se podívejte, jak to vypadá v podání těch nejlepších

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: