Co se mi v horské výbavě nelíbí nebo je pro mě zbytečné!

Co se mi v horské výbavě nelíbí nebo je pro mě zbytečné!

Před nedávnem jsem napsal článek s názvem „10 zbytečností, které si beru na hory“. Článek měl poměrně slušný ohlas v diskuzi. Když vás téma tak zaujalo, napadlo mě se na to podívat z  jiného úhlu, tak trochu kriticky.

Vím, že se pouštím na tenký led, protože kritika vždy vyvolá konfrontaci. Zkusme tedy následující řádky všichni brát s kapkou nadhledu a případné argumenty moc „nekořenit“ :-D. Uznávám, že některé vypsané věci jsou v seznamu kvůli mému zaujetí.

Tohle bych si nevzal

Následující výčet „položek“ jsem buď viděl u kamarádů, kolemjdoucích či kolemlezoucích. Přijdou mi buď jako úplné zbytečnosti nebo se to neztotožňuje s mým, tak trochu naivním pohledem na hory a to, co v nich hledám. V diskuzi můžete samozřejmě nesouhlasit, souhlasit nebo přihodit něco navíc.

Notebook – Pokud to nemá pracovní účel nebo nejste povinni se hlásit sponzorům, tak je podle mě notebook absolutně nehodící se věc do hor. Horské prostředí chápu jako místo, kde můžete dělat činnosti, na které nemáte doma čas. Tou hlavní je pro mě přemýšlení a seznámení se se sebou samotným. Jen málokde je více klidu než mezi horskými štíty, tak proč se rozptylovat?

Podsedák – Tohle je tady asi malinko neoprávněně, ale já si prostě nemůžu pomoct Smějící se. Přijde mi to jako kus výbavy pro movité německé důchodce, kteří se vyvezli lanovkou do výšin a nedej bože, když tu někde není lavička.

Příbor – Asi jsem buran, ale mi osobně stačí na všechno lžíce.

Jar – I ten nejvíce „zaprasený“ ešus je možné umýt vodou, houbičkou případně kameny. Proč do přírody tahat chemii nehledě na další krám v krosně.

Polštář – Neříkám, že bych se někdy rád nezabořil do měkoučkého péřového polštáře, ale brát si ho na hory, to je podle mě vtipné. Je možné ho nahradit vyplněným obalem na spacák nebo batohem. Na horách je to pro mne jen další krám navíc.

Bohužel jsem si nevybavil žádnou kuriozitu. Pokud někdo z vás viděl něco jako postel či topinkovač, tak to připojte do diskuze, moc rád se zasměju Smějící se.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: