Co přibalit za kempingové vybavení, pokud se chystáte na vodu či bikepacking?

Co přibalit za kempingové vybavení, pokud se chystáte na vodu či bikepacking?

Několikadenní výlety v cyklistickém sedle, sjíždění peřejí, večery u táboráku, letní pohoda… Také už se nemůžete dočkat vysněné aktivní dovolené? Máme pár tipů, jaké vybavení pro letní kempování by vám na vodácké či bikepacking výpravy nemělo chybět.

Pro spaní v kempech či přírodě je potřeba výbava, na kterou bude spoleh. Protože vyplavený stan po noční bouřce nebo noc plná převalování na tvrdé karimatce opravdu náladu v týmu nezlepší. Je potřeba myslet na to, že tábor budeme každý den bourat a znovu stavět a také přesouvat z místa na místo nejspíš autem, proto oceníte kempingové vybavení, které bude skladné, a zároveň se rychle rozbalí i sbalí. Pojďme si ukázat některé klíčové parametry a konkrétní tipy.

Stan

Především stan by se měl dát snadno a rychle postavit a zase složit, pokud vyberete správně, nezabere vám chystání střechy nad hlavou víc než pár minut. Určitě dbejte na to, aby byl stan nejen dostatečně velký, ale hlavně odolný a nepromokavý – odolnost proti vodě udává hodnota vodního sloupce, vyšší by měla být zejména u podlážky. Velkou výhodou je také předsíňka, kde můžete přes noc uschovat boty a další vybavení, okno pro lepší cirkulaci vzduchu či vnitřní kapsa na drobnosti (čelovka apod.).

V nabídce stanů z Decathlonu naleznete rychlorozkládací stany (doslova za 2 sekundy). Žádné stavění s pruty, jen rozepnete přezky a stan vystřelí do své finální podoby. Spousta z nich má navíc technologii Fresh&Black, která posouvá spaní ve stanu na vyšší level. Udrží ve stanu tmu a nepropouští tolik slunečního záření. Takže mezitím, co se vodáci v 7 ráno budí horkem, vy budete spokojeně spát. Pokud převážíte bagáž přímo v barelech, oceníte nejskladnější stan 2 seconds EASY. V nabídce je hned několik velikostí, jak s předsíňkou, tak bez ní.

Spacák a karimatka

Pořádně se vyspat je recept pro vydařenou výpravu, proto nepodceňujte ani výběr spacáku a karimatky. Na letní kempování si vystačíte s lehkým letním spacákem, ve kterém se nebudete zbytečně potit. Pokud vybavení přepravujete autem, není problém zvolit samonafukovací karimatku s větší tloušťkou, která poskytne oproti pěnovým karimatkám daleko větší pohodlí. Také nafukovací polštářek vám dokáže značně zpříjemnit nocování ve stanu.

Pro letní kempování vyberte stan, který postavíte i sbalíte během pár minut. Samorozkládací stan 2 Seconds Easy F&B 2 osoby
Pro letní kempování vyberte stan, který postavíte i sbalíte během pár minut. Samorozkládací stan 2 Seconds Easy F&B 2 osoby

Vaření a stolování

Základem kempingové kuchyně je plynový vařič, který představuje nejpohodlnější a nejefektivnější řešení pro vaření v přírodě. Kartuše jsou snadno k sehnání, vydrží dle velikosti a četnosti vaření i víc než týden a při přepravě nezaberou mnoho místa. U vařiče oceníte zejména stabilitu a kompaktní rozměry, bonusem je spolehlivé piezo zapalování, díky kterému se nemusíte trápit se zatoulaným zapalovačem či navlhlými sirkami. Vařič doplňte sadou nerezového nádobí (nejlépe aby se daly nádoby poskládat do sebe), skládacími hrníčky a lehkými příbory.

Samozřejmě se dá vše pojmout minimalisticky a sedět na karimatce na zemi, skládací židle a stolek však dodá letnímu stolování daleko větší komfort. V nabídce najdete tak kompaktní kousky, že se pohodlně vejdou do kufru auta i se vším ostatním vybavením a vy si ranní kávu, zaslouženou večeři i plánování dalšího dne užijete pěkně v pohodlí.

Vybavení pro letní kempování v Decathlonu

Stan 2 seconds Easy
Ekologicky vyrobený samorozkládací stan pro 2 osoby, který stačí zatáhnout za dva čudlíky a je postaveno. Disponuje technologií Fresh&Black, která udržuje uvnitř stanu větší chlad a také větší tmu.
Kempingová nízká skládací židle MH 500
Ač se nemusí na první pohled zdát, židle je pohodlná a lehká. Nosnost má 110 kg a snadno ji zabalíte do obalu 38 × 13 × 12 cm. Dostupná je také ve verzi s delším opěradlem. Můžete si s ní tak dopřát příjemný odpočinek.
Kempingový nízký skládací stolek MH 500
Velmi skladný, odolný a lehký stůl pro pohodlné kempování. Snadno se vejde do kufru. Pohodlně si na něm můžete vychutnat jídlo ve dvou nebo si zahrát karty.
Bavlněný spací pytel Arpenaz 10° modrý
Kdo chce spát opravdu jako v bavlnce, využijte dvoumetrový spací pytel s hebkým biobavlněným povrchem, který lze rozepnout na deku. Sbalíte ho do rozměrů 40 x 25 cm a komfortní teplota je kolem 10 °C. Záruka 5 let.
Turistický spací pytel MT 500 5 °C
V podobném rozměru můžete mít spacák ze syntetické vaty s limitní teplotou do 0 °C. Velikost L pro uživatele měřícího 170–184 cm váží 1200 g. Na výběr je celá řada dalších spacáků s jinou komfortní teplotou a v několika velikostech.
Kempingová samonafukovací karimatka Comfort 65 cm pro 1 osobu
Žádná námaha při nafukování a širší plocha na spaní. To slibuje samonafukovací karimatka Comfort široká 65 cm. Výhoda je pro mnohé rovná plocha na spaní a dobrá cena. Je skladná a vysoká 45 mm, abyste se pořád dobře vyspali. 
Turistická nafukovací karimatka MT 500 či 900
Kdo hledí hlavně na skladnost, ale nechce příliš tenkou karimatku, vybere si model MT 500 Air s výškou 5 cm, složený do Ø 10 cm × 22 cm nebo 6 cm silnou karimatku MT 900 Air s rozměry Ø 9 cm × 30 cm. V nabídce více typů s izolačním povrchem či v jiném rozměru.
Polštář ultim comfort béžový
Polštář s paměťovou pěnou Ultim Comfort, se kterým se budete při kempování nebo bivakování cítit jako doma.
Plynový vařič se zapalováním Piezo MH 500
Výkonný a stabilní vařič pro rychlou a bezpečnou přípravu pokrmů. Knoflík zapalování Piezo a kolečko s jemným ovládáním vzdálené od vařiče zajistí větší stabilitu a bezpečnost. Umožňuje pokrm vařit i dlouho dusit. Přepravní obal může sloužit jako salátová mísa a jeho rozměry jsou 20,5 × 20,5 × 10 cm.
Izotermická nerezová dóza s miskou MH 500 0,8 l
Potřebujete udržet potraviny teplé (nebo studené) několik hodin? K tomu vám skvěle poslouží tato odolná termoska z lehkého nerezu o objemu 0,8 l. Tuto izotermickou dózu s dvojitou stěnou vyplněnou vakuem oceníte díky její nízké hmotnosti i skladnosti, výhodou je široké hrdlo, poutko na uchycení a nerezová miska.
decathlon-logo

Decathlon nabízí dostupná a chytrá řešení pro letní kempování. S pobočkami v téměř 60 zemích světa je Decathlon největším světovým prodejcem sportovního zboží. V Česku najdeme 25 prodejen Decathlon. Jejich heslem je dělat sport dostupnější.

www.decathlon.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: