Co najdete v Malém průvodci 2003

Co najdete v Malém průvodci 2003

Od prvního květnového týdne je již ročenka Malý průvodce světem outdooru 2003 v prodeji ve všech outdoorových obchodech, které si ji objednaly. Ročenka Malý Průvodce světem outdooru 2003 má celkem 180 stran! Redakce Světa outdooru zažila největší nápor v historii. Pokud počítáme jen zcela nové původní texty, vyjde v ročence Malý Průvodce více než 80 stran informací a tabulek. Když k tomu připojíme rozhovory se zajímavými lidmi, doplněné Základní informace a aktuální Adresáře obchodů i firem, bude letošní ročenka doslova rukovětí moderního outdooru …

Zkušenosti čtenářů

Přemek červenka

Každý rok (už od konce února) otravuju v oblíbených prodejnách a ptám se, zda už vědí, kdy to letos vyjde. Nevědí nikdy do posledního okamžiku, ba většinou ani poté, kdy někde (ještě mokrého) Průvodce uchvátím. Tak jsem byl zvědav, co nám poví článek – nejaktuálnější info? NE, jen běžné náborové čtení – bude to zase nejlepší, větší, připravte si víc peněz…
dobrý, ale už bych ho rád držel v ruce a chlubil se kamarádům. Jasně, tiskárna tiskne a my nevíme atakdál, chápu to. Těším se a však já se dočkám! Těšte se taky, taky se dočkáte! AHOJ!

Jiří Červinka

Moc rádi bychom jasně řekli, že úderem páté odpoledne bude ten a ten čtvrtek naše ročenka k mání, ale pak dostaneme (a právem) mnohem rozčilenější maily a komentáře. My víme, že budeme expedovat počátkem posledního dubnového týdne, ale nevíme, zda stihneme všechny obchody za jeden den, nevíme, kdy pošta ročenku dodá, kdy ji adresát rozbalí a dá na obchod. A tak je údaj „poslední dubnové dny“ hned v úvodním odstavci článku fakt to nejpřesnější, co můžeme napsat. A snad to zas tak úplně nepřesný údaj není. Navíc všechny obchody, které jsou s námi v kontaktu tento údaj dostaly mailem. Ale je třeba pochopit, že ročenka Malý Průvodce není to hlavní co hýbe obchodním světem. Proto prosíme ještě o týden a kousek strpení. A díky za věrnost.

Vokoun

Bude v ročence také něco pro začínajícího horolezce (to su já)? Potřebuju si koupit základní výbavu a nevím, co nejnutnější. Ve Světě Outdooru jsem to hledal, ale nenašel. Jediné, co jsem našel bylo tady http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=189 , ale to mi připadá spíš pro pokročilé. Můžete mi poradit, jestli nějaká stránka pro mě existuje? Velké díky!

SHReK

A KDE JU BUDES KUPOVAT? SNAD TI V KAZDYM DOBRYM OBCHODE PORADI CO A JAK A CO TAK VYRAZIT NA UMELOU STENU A TAM SE NAUCIT ZAKLADY? ….

Vokoun

Lézt trochu umim od kamarádů. Ale nevím, co je jako nejdůležitější, abych měl vlastního a co si můžu pučit.

Honza Hotmar

Tak se zkus zeptat v diskuzích na horolezeckých serverech jako je http://www.lezec.cz nebo http://www.horosvaz.cz.
Můj osobní názor je ten, že nejlepší je mít aspoň základní vybavení svoje. Snad akorát sedák se dá bezproblémově půjčit. Lezečky nesedí a nikdo je rád nepůjčuje- roztáhnou se na jinou nohu. Lano taky nidko rád nepůjčuje, když neví co s ním bude – jde o život.
Jinak základní vybevení abys mohl s někým zkušenějším lézt je: botky, sedák s odsedávačkou, karabina s pojistkou a osma. Vše ostaní bude mít zkušenější parťák – lano, expresky, vklíněnce, smyčky, atd.. A podle toho do jakých terénů zamíříš je také dobré se zamyslet nad bezpečností a pořídít si přilbu, prsák, smyčky atd…ale k tomu se časem dopracuješ sám a doufám, že to nebude moc bolet :-)). Každopádně tyhle informace by ses měl dozvědět v každém horolezeckém oddíle při výcviku nováčků pro získání průkazu ČHS.

Vokoun

Díky za rady!

Vojta

V celých jižních Čechách snad není jediné místo, kde by se dal Malý průvodce koupit. Nešlo by trochu zlepšit distribuci? Loni to bylo k mání aspoň v Moiře v Budějovicích, letos nikde. Proč neprodáváte třeba v Hudy-sportu?

Ondra

Malý Průvodce se v jižních Čechách prodává např. v Č. Budějovicích – Sport Kamzík,
nebo v Táboře- A5 sport, Afars

Ročenku je možné též zakoupit v e-obchodu http://www.hanibal.cz , kde mají i starší čísla

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: