Co najdete v letním vydání Everestu?

Co najdete v letním vydání Everestu?

Léto už tu bylo v lednu, ale teprve s pořádnými tropickými teplotami přichází na svět letní číslo Everestu! Ať už pod slunečníkem, nebo ve stínu severně orientované skály zalistujte jeho stránkami a podívejte se, co jsme pro Vás připravili tentokrát!

Portfolio se tentokrát celé točí kolem boulderingu. Zdeněk Suchý Vás provede řadou světových oblastí a prozradí, kde je lezení nejlepší. A představí také nového průvodce, kterého dali do kupy s Ondrou Benešem a který vychází již koncem června.

Víte, jaká je nejvyšší sopka světa? Pokud nikoliv, není problém si to v několika vteřinách zjistit v útrobách internetu, ale jen v letním Everestu si přečtete, jak vypadá výstup na tento vrchol a jaké unikátní pohledy se Vám po cestě naskytnou.

Rakouský Hochkönig představuje hřiště pro všechny milovníky hor. Ať už jsou to vícedélkové cesty po nejostřejším vápně v doposud známém vesmíru, dlouhé a exponované ferraty, nebo „jen“ pohodová turistika. Ve dvojici článků se dozvíte celou řadu praktických tipů kudy a kam vyrazit.

Pokud byste si rádi pořádně do těla a nespokojíte se s jen tak nějakou víkendovkou, zkuste přechod Pyrenejí „od moře k oceánu“. 40 dní plných romantických východů slunce, rozmarů počasí, krásných výhledů a především silných zážitků. Více se dozvíte v článku Honzy Nováka doplněného opět skvělými fotografiemi.

Nemáte-li dostatek času trmácet se až do Španělska, ale přesto byste rádi absolvovali pěkný horský přechod, máme pro vás další 3 tipy na vzdušné a zábavné alpské hřebenovky. Nudit se na nich jistě nebudete!

Abychom se drželi tématu, ohlédneme se za historicky prvním zimním přechodem celého hřebene Tater a to z roku 1974. Zdeněk Lukeš, účastník tohoto odvážného počinu, vylíčí, co tento nelehký podnik obnášel a jakým nástrahám museli 4 odvážní na 75 kilometrové cestě čelit.

Ochlazení od horoucích veder Vám přinese rozhovor, ve kterém Vám Pavel Blažek prozradí, co obnáší přechod 650 km napříč zmrzlým Bajkalem a proč se tam chce znovu vrátit. Že taková akce není pro padavky, je nad slunce jasné.

A mnoho dalšího inspirativního čtení:

  • Vertikály Azúrového pobrežia
  • Putování zemí ohně a ledu
  • Magický Libanon
  • Felice-Giordano-Biwak
  • Děsivá noc pod Demávendem
  • Zakletý les

Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu ieverest.cz a Facebooku.

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: