Co je třeba mít na paměti před odjezdem do kempu?

Co je třeba mít na paměti před odjezdem do kempu?

Kempování se stalo velmi oblíbenou formou dovolené, zejména v letní sezóně. Ať už se jedná o malý stan, velký rodinný model nebo obytný vůz, dovolená v kempu má kouzlo, které hotelový pokoj nemůže nabídnout. Život v kempu má zcela jiný rytmus a pobyt pod širým nebem 24 hodin denně dělá z každé dovolené v kempu jedinečný zážitek. Ti, kteří jezdí kempovat pravidelně, vědí, že je dobré se vybavit několika užitečnými věcmi pro vlastní pohodlí. Ti, kteří se do kempu chystají poprvé, by si měli před cestou naplánovat návštěvu dobrého kempingového obchodu, kde si mohou pořídit vše potřebné pro pobyt ve stanu nebo obytném vozu.

Nejdůležitější je správný stan

Základem každé kempingové výbavy je bezpochyby turistický stan. Pokud se však nechystáte kempovat v obytném voze, musíte si v každém případě vybrat správný stan. Dobrý kempingový obchod nabízí širokou škálu modelů renomovaných značek. V první řadě je třeba zvážit, kolik osob bude v kempu pobývat a jaký typ stanu bude nejvhodnější. Pokud plánujete delší pobyt s rodinou nebo skupinou přátel, pak jsou nejlepší volbou velké kempingové stany. Ty jsou vybaveny samostatnými ložnicemi nebo prostornými předsíněmi s okny. Díky velké výšce těchto stanů se můžete pohybovat téměř ve vzpřímené poloze.

Jiným typem jsou kompaktní turistické stany pro jednu osobu. Jedná se o nízké modely s malou ložnicí a předsíňkou, do které se vejdou pouze boty nebo batoh. Tento typ řešení je ideální pro případy, kdy měníte kemp každý den. Postavit takový stan trvá jen několik minut. Pokud si nejste jisti, který stan je pro vás ten pravý, navštivte raději specializovaný kempingový obchod, kde vám zkušení prodejci vysvětlí výhody jednotlivých modelů.

Spacáky, karimatky a matrace – pohodlný spánek v kempu

Bez ohledu na to, který stan si vyberete, budete muset připravit spací prostory uvnitř. Nejprve je třeba zajistit dostatečnou izolaci od země. To znamená izolovat se od chladu i tvrdého povrchu země. K dispozici jsou jak velmi silné nafukovací matrace, tak turistické pěnové karimatky nebo samonafukovací karimatky, které kombinují výhody prvních dvou řešení. Výběr správného modelu závisí jak na naší výšce, tak na ročním období a komfortu, který očekáváme.

Za druhé si musíme zajistit tepelný komfort během spánku. Proto bychom si měli vybrat vhodný turistický spacák. Během nejteplejších nocí jsou ideální základní kempingové spacáky obdélníkového tvaru. Když začnou teploty klesat, je dobré zvolit pokročilejší spací pytle typu mumie. Kempingový obchod 8a.cz může nabídnout širokou škálu modelů pro všechna roční období.

Nábytek na kempování – minimalismus nebo maximální pohodlí?

Stejně jako u stanů existují dva různé přístupy k našemu kempingovému vybavení. Pokud máte v autě velký zavazadlový prostor nebo jedete na dovolenou obytným vozem, můžete si s sebou vzít pohodlná křesla, lehátka, nafukovací pohovky, velké stoly a dokonce i skládací kuchyňské skříňky a skříňky na oblečení. Pokud však chceme být co nejminimalističtější, zvolíme co nejkompaktnější stoly a sedátka, které lze složit naplocho, takže si jich téměř nevšimneme. Nábytek na kempování sice nepatří k nejnutnějšímu vybavení pro kempování, ale rozhodně může kempování zpříjemnit.

Vybavení turistické kuchyně

Ačkoli některé kempy mají společné kuchyňky, ne všechny jsou standardně vybaveny. Kromě toho může být v kempingové kuchyni rušno, když chcete po velmi aktivním dni připravit chutnou večeři. Proto byste měli mít vlastní vybavení turistické kuchyně. Přední výrobci kempingového vybavení nabízejí kompaktní plynové vařiče, krájecí desky, skládací příbory, malé konvice a lehké sady hrnců. Můžete v nich připravovat jednoduchá jídla i složitější večeře. Vyplatí se strávit trochu času v kempingovém obchodě a pořídit si veškeré vybavení do kempingové kuchyně, aby pro vás vaření po návratu do kempu bylo potěšením.

Dobře zvolené kempingové vybavení rozhodně zvyšuje komfort vaší dovolené, ať už spíte ve stanu nebo v obytném voze. Vyplatí se věnovat trochu více času výběru správného vybavení ve specializovaném kempingovém obchodě, abyste při ubytování v kempu mohli co nejlépe využít svůj volný čas.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: