Climbing Technology – materiál vyvíjený lezci, vyráběný v Evropě (PR)

Climbing Technology – materiál vyvíjený lezci, vyráběný v Evropě (PR)

Relativní novinkou na českém trhu s horolezeckým materiálem je značka Climbing Technology. Na světovém trhu už tato značka ale působí více než 25 let a za tu dobu nasbírala spoustu mezinárodních zkušeností s vývojem a výrobou lezeckého vybavení. Firma Climbing Technology se nachází v zeměpisné oblasti, která se vyznačuje uznávanou horolezeckou tradicí.

Vždyť takové oblasti jako Arco či Brenta jsou od sídla společnosti vzdálené takřka, co by kamenem dohodil.

Climbing Technology má pro své produkty tři základní kritéria: bezpečnost, jednoduchost a funkčnost. Rozsáhlé know-how v kombinaci s nejnovějšími výrobními technologiemi jsou ideálními podmínkami pro vývoj a výrobu toho nejlepšího lezeckého vybavení. Produkty Climbing Technology najdou uplatnění v horolezectví a sportovním lezení, ale velké oblibě se těší i mezi výškovými pracovníky či členy záchranných nebo vojenských jednotek.

Výsledkem mnoha let tvrdé práce vynaložené na výzkum a vývoj jsou například dvě opravdu revoluční jistítka Alpine Up

https://www.youtube.com/watch?v=r_HjAFtgQME

a Click Up

– jež byl oceněn cenou Industry Award na veletrhu Outdoor ve Friedrichshafenu 2009. Tato jistítka, v kombinaci například s karabinou Concept SGL (hliníková HMS karabina se šroubovacím zámkem a ocelovým pérkem sloužící k udržení správné polohy karabiny na sedáku při jištění a slaňování), patří určitě mezi to nejlepší, co nyní můžete na trhu nalézt.

Mezi další výrobky, které určitě stojí za povšimnutí, patří například ferratový set Top Shell spring, který má patentovanou ochranu hliníkových dlaňových karabin. Tyto karabiny mají ocelovou vložku, která zabraňuje prodření karabiny o ocelová lana, takže už nemusíte mít starost o to, jestli vám karabiny vydrží ještě na jeden výlet, nebo už byste si radši měli šetřit na nové.

Značka Climbing Technology má samozřejmě v nabídce celou řadu špičkových karabin, expresek, maček, cepínů a veškerého vybavení, na které si vzpomenete, ať již pro vaše volné chvíle či pro práci. Možná jste již někde postřehli v popisu zboží informaci, že se jedná o nejlehčí cepín na světě. Jedná se o lehce zavádějící reklamu, protože nejlehčí cepín na světě Agile Ice Axe (195 gramů), vhodný speciálně pro skialpinismus, v současné době vyrábí značka Climbing Technology, což je jen další důkaz, že produkty této značky patří rozhodně mezi to nejzajímavější, co současný trh nabízí.

Jeden produkt ale ještě stojí za zvláštní upozornění a to horolezecká přilba Stark. Je vyrobena z velice pevné skořepiny s dostatečně velkými větracími otvory, které jsou kryté pletivem z nerez oceli proti padajícím kamínkům nebo otravnému hmyzu. Helma má také propracované úchyty na čelovku – každý z úchytů zabraňuje pohybu popruhů čelovky nahoru i dolů. Největší překvapení ovšem nastane po nasazení helmy na hlavu – sedí opravdu skvěle a po chvíli už ani nebudete vědět, že jí na hlavě vůbec máte.

Cílem Climbing Technology je poskytnout uživatelům maximální bezpečnost a pohodlí. Všechen hardware je vyvíjen a vyráběn ve vlastních provozech a kovárnách v Itálii a v době, kdy mnohé značky zadávají výrobu na „východě“ je značka Climbing Technology s nabídkou pouze Made in Italy opravdu výjimkou. Řeknete si, že vám je jedno, kde bylo vyrobeno oblečení, které nosíte. Ale když se jedná o karabinu?!?

Lezte bezpečně a…dobře se bavte!

© Svět outdooru, květen 2012, text a foto www.climbingtechnology.cz , tento text je PR článkem inzerenta, text neprošel redakční ani jazykovou úpravou a obsah nemusí vyjadřovat názor redakce.

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz! Napište nám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: