HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Články


Tipy

Jarní test rodeových kajaků

Testovali jsme. Nebyl to apríl! Přestože někteří, snad aby se nenechali napálit, raději zůstali doma, sešlo se 1. dubna v Troji přinejmenším 20 jezdičů, nedočkavých až v ledové vodě okusí horké novinky na českém trhu. Jak jsme slíbili, testovali jsme nové rodeové kajaky vyráběné v Čechách.

Tipy

SWITCH

Nedávno se v Praze objevily první kousky nových rodeových kajaků od firmy Necky. Nový model se jmenuje Switch a je na první pohled velmi podobný svému předchůdci Zipu. Požádali jsme zástupce firmy HG sport, aby novinku krátce představili.

Tipy

Desatero playboatingu

Britský časopis Playboating přinesl před časem Deset přikázání playboatingu od věrozvěstů Paula Willencourta a Kena Whitinga. U nás si je můžete přečíst v překladu Ondry Müllera.

Ďoubova růžová tabulka

Ďoubova růžová tabulka

Kde končí spaní do růžova – dolní hranice tepelného komfortu. Spacáky bývají označovány teplotními údaji, které vypovídají o jejich izolačních vlastnostech …

Tipy

Sport Prague jaro 2001

Bleskově přinášíme několik postřehů z výstavy, jak jsou již pravidelni čtenáři zvyklí. Letošní jarní veletrh Sport Prague probíhá od 22. 2 do 24. 2. Pro vybavení na turistiku a sporty v přírodě je vyhrazen Křižíkův pavilon E, skrytý za pravým křídlem Průmyslového paláce, vodáci jsou hned vedle v menším zalomeném Křižíkově pavilonu D. Outdoorové novinky nejsou nijak zvlášť převratné, ale na druhou stranu je patrná zjevná snaha výrobců vyjít vstříc potřebám a přáním české outdoorové veřejnosti.

Tipy

Besedy, promítání a setkání CK 2001

Výstava Holiday World ve dnech 8.-11. února 2001 byla co do rozsahu o něco hubenější než jiné roky. Zprávu o zajímavých zájezdech přinesl Malý Průvodce již před časem z brněnského Go, tentokrát jsme pro vás shromáždili termíny promítání, besed a nejrůznějších setkání outdoorových cestovek. Je jisté, že nejlepší inspirace na cesty je a bude vždy při osobním setkání.

Tipy

První pomoc v odlehlých krajích II

Na cestách do přírody vždy hrozí nebezpečí vzniku situací ohrožujících zdraví nebo i život dobrodruhů. Většinou jim lze předcházet tréninkem, opatrností a dobrým vybavením, i přesto jsme neustále vystaveni vlivům, které nedokážeme ovlivnit. Nehody se i přes sebelepší prevenci stávají a proto neškodí si občas zopakovat jak první pomoc správně poskytnout. Druhý článek, který vám na toto téma přinášíme, nemá být kursem první pomoci, ale nabízí několik postřehů a shrnutí, které se mohou hodit…

Tipy

Rodeo táhne čím dál víc

Zdá se, že už i v českých krajích se začínají objevovat nové rodeové PE kajaky jako houby po dešti. Dobrou zprávou je, že jde stále častěji o výrobky domácích firem a proto budou jejich ceny mnohem přijatelnější pro české vodáky, než tomu bylo dosud u lodí ze zahraničí. A tak nás těší, že dnes můžeme na Malém Průvodci představit další z domácích rodeových novinek.

Tipy

Co chystají outdoorové cestovky?

Malý průvodce se počátkem ledna vyjel podívat do Brna na veletrh Go aby zjistil co si pro vás outdoorově zaměřené cestovky připravily na příští rok. V následujícím článku vám přinášíme několik lahůdek, jež by vám mohly být inspirací při výběru letošní dovolené.

Tipy

Zkuste nové tabulky a doplněnou databázi

Příznivcům Malého Průvodce přinášíme tři dárky pro dlouhé zimní večery. Zcela nový je přehled spacích pytlů a zimních bund, dále můžete vyzkoušet nové propojení mezi tabulkami a vyobrazenými výrobky a konečně v tomto týdnu proběhla první část aktualizace naší databáze. Podrobnosti dále v článku, doporučujeme vyzkoušet!