HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Články


Tipy

Přežívání (III) – umírající umění ?

Závěrečný díl článku o přežívání. Naleznete v něm signalizační a ochranné pomůcky, nástroje, krabičku poslední záchrany a výbavu pro zvláštní účely.

Tipy

Za Soču se platí!

Chystáte-li se náhodou využít možná posledních teplých dnů letošní vodácké sezóny k cestě na oblíbené slovinské řeky Soča a Koritnica, buďte připraveni za jejich splutí vytáhnout z peněženky zhruba 60 Kč.

Tipy

Přežívání (II) – umírající umění ?

Druhá část článku o přežívání. Tentokráte o jídle, prostředcích k rozdělání ohně a navigačních pomůckách.

Tipy

Přežívání – umírající umění ?

Jak překonat kritickou situaci, jak přežít? Kdo dokáže v divočině rozdělat oheň, je králem. Dobrá kudla může mít a často má cenu života, zrovna tak jako kus provazu. První díl článku o přežití z MP 2000.

Tipy

Co nabízí podzimní Sport Prague

Podzimní veletrh Sport Prague se tradičně trochu rozpačitě schovává ve stínu jarní výstavy. Ze zhruba 170 vystavovatelů na pražském Výstavišti se outdoorového vybavení více či méně dotýká zhruba jen třicítka firem. Přesto není výstava bez zajímavých novinek a my se je pro vaši orientaci pokusíme na hrubém sítu naší bleskové reportáže a s několika ještě bleskovějšími fotografiemi blíže představit.

Tipy

Eco-Challenge 2000 – MS v expedičním závodění

Eco-Challenge je mistrovství světa družstev v expedičním závodění a zároveň pravděpodobně nejnáročnější expediční závod na světě vůbec. Malý Průvodce za vás vybral nejdůležitější informace o tomto závodě, který proběhl koncem srpna v náročných podmínkách ostrova Borneo.

Tipy

Co číhá na vodáky?

Poslední vydání anglického časopisu Playboating přináší, kromě mnoha zajímavostí ze světa playboatingu a vodáckého vybavení, též článek zabývající se zdravotními problémy číhajícími na vodáky. Protože víme, že tato nebezpečí nejsou všem vodákům známa případně jsou často podceňována, přinášíme Vám překlad článku v plné verzi.

Tipy

K čemu jsem dospěl za 61 let ježdění na kole

Další příspěvek do cyklistické rubriky. Tentokrát shrnul své 61-leté zkušenosti Václav Forchtner. Jak může vypadat takové kolo na „těžké“ výlety ?

Tipy

Plattling rodeo

Malý Průvodce doprovázel český tým na závodu Evropského poháru v rodeu v bavorském Plattlingu. Přinášíme vám dnes několik postřehů a fotografií z jednoho z nejvýznamnějších rodeových závodů sezóny.

Tipy

CYKLOTURISTIKA V ČR

Cyklomapy, cyklotrasy, cykloprůvodci, cyklostezky, cyklo…