Chystáte se do hor? Nepodceňte důležitost cestovního pojištění s dostatečným limitem!

Chystáte se do hor? Nepodceňte důležitost cestovního pojištění s dostatečným limitem!

Dříve než se vydáte na horský výšlap či zdolávání zahraničních masivů, překontrolujte výbavu, ale i další nezbytnosti, jež se vám budou na cestách hodit. Nehoda není náhoda, a byť by se nám to líbilo, ani neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Takový úraz na skalní stěně, podvrtnutý kotník nebo hrozivý pád není nic příjemného. Tím spíš, pokud po návratu zjistíte, že pojišťovna vám za utrpěný úraz nevyplatí ani korunu.

Úrazy v horách hradíte z vlastní kapsy. Nebo ne?

Ať už se vám v horách přihodí cokoli, budete pravděpodobně volat Horskou záchrannou službu (HZS), která má pro nejrůznější druhy úrazů odpovídající vybavení a dokáže vás prakticky okamžitě ošetřit nebo přepravit do nejbližší nemocnice. V závažnějších případech pro vás dokonce vyšle vrtulník.

Zásah horské služby i případnou přepravu vrtulníkem si ovšem musíte hradit z vlastní kapsy. Tato skutečnost se vás ale pochopitelně netýká, máte-li uzavřené cestovní pojištění do zahraničí s dostatečnými pojistnými limity.

V jakých případech zasahuje Horská záchranná služba nejčastěji?

 • Úraz
 • Zabloudění, ztráta orientace
 • Nečekaná změna zdravotního stavu
 • Únava a vyčerpání
 • Jiné okolnosti a události

Náš tip: Sjednejte si cestovní pojištění do zahraničí online a ušetřete!

Cestovní pojištění do zahraničí vybírejte obezřetně

V České republice snad není pojišťovna, která by nenabízela cestovní pojištění do zahraničí. A protože je jednotlivých pojistných produktů na našem trhu nepřeberné množství, je občas komplikované se v nich bezpečně zorientovat.

Někde vás totiž budou lákat na extra výhodnou cenu, někde na doplňkové služby nebo bonusový program. Ideální proto je, pokud najdete na internetu srovnávač cestovního pojištění do zahraničí, díky kterému si vyberete pojištění, které vám bude svými parametry nejvíce vyhovovat.

Co všechno by mělo pokrýt dostatečné cestovní pojištění do zahraničí?

 • Léčebné výlohy
 • Asistenční služby
 • Úrazové připojištění
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění odpovědnosti za škodu
 • Pojištění storna

Nenechte se zlákat nízkou cenou pojištění!

Vybírat cestovní pojištění do zahraničí jen podle ceny se v žádném případě nevyplácí! To nejlevnější cestovní pojištění totiž bude pravděpodobně krýt pouze rizika do zákonem nastaveného limitu, který nemusí být v některých případech dostatečný. Pozor si dávejte také na výluky z pojistné smlouvy, které jsou její součástí.

Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, vyžádejte si podrobnější informace. Ve finále podepište pojistnou smlouvu u pojišťovny, která nabízí dostatečné krytí rizik a vysoké limity. Jedině tak můžete brázdit tuzemské i zahraniční hory bez obav!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: