HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Chtěli byste se proletět balónem nad Everestem? Můžete, tak neváhejte!

Chtěli byste se proletět balónem nad Everestem? Můžete, tak neváhejte!

S naprosto ojedinělou a unikátní nabídkou přichází zkušený pilot Chris Dewhirst, který nabízí průlet horkovzdušným balónem nad Everestem pro případné zájemce. V čem je háček?

Podruhé, po 24 letech

Dobrodruh, pilot a milovník extrémních výšek Chris Dewhirst se vrací na „své“ místo činu. V roce 1991 se stal prvním člověkem na světě (vizte dokument pod článkem), kterému se podařilo uskutečnit extrémní vyhlídkový let horkovzdušným balónem přímo nad Mt. Everestem (8848 m n. m.), nejvyšší horou matičky Země. Po 24 letech se vrací, aby tuto akci zopakoval – tentokráte nikoliv sám se svým vybraným expedičním týmem, ale s těmi (konkrétně dvěma osobami), kdo mají zájem. A peníze.

Světově unikátní možnost na spolupráci při této expedici se objevila na inzertním serveru If Only, který je známý svými velmi (velmi!) luxusními nabídkami. Ruku v ruce s luxusem se nese také cena. Zatímco na serveru se nabízí víkend tenisu s Andrém Aggasim a Stefi Graf za 116 tisíc dolarů nebo africké safaris Janem Reynoldsem za 14 a půl tisíce dolarů, exkluzvivní himálajský let balónem je zde nabízen za pro většinu smrtelníků neskutečné 2 607 500 dolarů za osobu, což je v řeči české komunity přes 58 miliónů Kč. Za dvě osoby to činí „něco málo přes“ 116 miliónů Kč. No, neberte to!

Ti, kteří se s Chrisem Dewhirstem zúčastní jeho expedice, budou moct strávit v Nepálu několik týdnů a aklimatizovat se na vysokou nadmořskou výšku přes 9100 metrů, v níž balón plánuje pilotovat, aby hladce prolétl nad vrcholkem Mt. Everestu (8848 m n. m.). Nejedná se o žádný „rychlokurz“ na několik dní, nýbrž o poctivou himálajskou dovolenou…

Pánové, jste-li neponaučitelní romantici a neodoláté dívčímu úsměvu, pro který byste snesli modré z nebe, možná je na čase vyklepat z polštáře veškeré našetřené peníze a složit kauci na tuto expedici. Nebo si snad umíte představit lepší místo na rande?

https://www.youtube.com/watch?v=E4Pkaop_po8

Fotografie jsou pouze ilustrační.
Zdroj: bloomberg.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: