Chodník pro bosé nohy

Chodník pro bosé nohy

Je jedním z mnoha úseků naučné stezky Gruň – Bílý Kříž v Moravskoslezských Beskydech. Jak dlouho už jste venku nechodili „na boso“ a vynechte chvíle u vody?

Naučná stezka spojuje obci Staré Hamry a horskou osadu Bílý Kříž, je dlouhá 10 kilometrů a překonává převýšení více než 530 metrů.  Začíná u pomníku Maryčky Magdonové na břehu vodní nádrže Šance a končí za zmiňovanou osadou Bílý Kříž.

Nás ale v tomto článku zajímá osmé zastavení NS, při kterém si budete moct vyzkoušet, jak se chodilo našim předkům. Toto zastavení je v místech zvaných „Hranice“. Zde mají turisté možnost si cestu trochu „prodloužit“. Stačí, když si zují boty, a bosí se projdou po tzv. chodníku, jehož povrch je tvořen dřevěnými kůly, pilinami, kameny různých velikostí, šiškami či trávou.

Přístup

I když je chodník po bosé nohy součástí naučné stezky Gruň – Bílý Kříž, nikde není psáno, že musíte jít právě po této ose. Možností, jak se k osmému zastavení NS dostat, je spousta.

Zkuste třeba 19 kilometrů dlouhý okruh kolem vrcholu Okrouhlice (831 m) s výchozím místem „Šance-přehrada“ následně po modré značce k rozcestníku „Ústí Poledňany“, kde odbočíte na zelenou . Ta vás dovede k NS a „Chodníku pro bosé nohy“. Zpátky ze začátku stejnou cestou, ale u rozcestníku „Poledňany“ se dáte doprava na žlutou . U další křižovatky „Těšínoky“ se opět napojíte na modrou, která vás dovede zpět k hrázi.

Celou NS „Gruň – Bílý Kříž“ je možné už od pomníku MM projet na kole. Nejdříve po cyklostezce č. 461 a u autobusové zastávky „Jamník“ se napojit na č. 6181.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: