Chcete Duffel a chytré rukavice od The North Face?

Chcete Duffel a chytré rukavice od The North Face?

Soutěžte na Pohora.cz o tašku Base Camp Duffel a rukavice, v nichž můžete ovládat smartphone, od špičkové americké firmy The North Face. Stačí odpovědět na pár snadných otázek a jeden z vás bude novým novým majitelem odolné přepravní tašky, kterou na svých cestách využívá třeba Mára Holeček.

Od založení v roce 1968 je firma The North Face silným výrobcem outdoorového oblečení a vybavení, které se prosadilo a získalo uznání nejen mezi špičkovými sportovci, ale i u odborné veřejnosti. Širokou rozmanitostí výrobků dokáže uspokojit jak příznivce vytrvalostních a akčních sportů, tak i fanoušky stylové módy pro každodenní užívání. Veškeré inovace se staly synonymem kvality a záruky, kterou se The North Face snaží neustále vylepšovat a zdokonalovat dle svého hesla „Never Stop Exploring“.

Pod názvem, nebo spíše mottem Never Stop Exploring pořádá své expedice i Mára Holeček, který se svými spolulezci byl byl za svůj výstup na Talung nominován na Zlatý cepín a v Antarktitě vystoupil na do té doby nevylezený vrchol.

Co můžete vyhrát?

Cestovní taška The North Face Base Camp Duffel M v hodnotě 2490 Kč. Co nám o ní napsal Mára Holeček?

Kam s tím…, neboli Duffík kámošem na cestách

Taška The North Face Base Camp DuffelTaška The North Face Base Camp Duffel

Každý z nás nejspíš zažil ten moment, kdy se blíží čas odjezdu na dovolenou, za prací, na expedici, nebo jen tak na víkend. Na zemi se kupí hromada oblečení, včetně dalšího harampádí, bez kterého máme pocit, že bychom neměli opouštět teplo domova. Nemá rozhodně cenu a dokonce není ani cílem této úvahy, přemítání nad tím, zda toto, či ono, je tak důležitá součást pro úspěch celé naší mise. Jednoduše máme před sebou zcela jiný problém, jak naložit s tou horou „pelmelu“, tak aby se dal jednoduše transportovat, nezničil se a zůstal v tom rádoby pořádek.

Vrátím se časem bezmála o dvacet let nazpět. Mé oči hltali každý článek o expedicích do velkých hor a má mysl aspoň virtuálně toužila dostat se na ně. Vzpomínám si na jeden obrázek, jak na letištní ploše sedí malý letoun, nejspíš Cessna, a vedle něj jsou vyskládány batohy v různých barvách s typickým emblémem The North Face. O tuhle kupu batožin je jen tak ležérně opřený loktem Conrad Anker, přitom dlaní si podpírá svoji usměvavou hlavu. Byla to úvodní fotka výpravy do Země královny Maud v Antarktidě. Byla napěchovaná atmosférou očekávání, tužeb a dobrodružstvím následujících dnů.

Drobné životní radůstky se nemusejí odehrávat jen na výpravách... Duffík je již běžná součást mé rodiny.Drobné životní radůstky se nemusejí odehrávat jen na výpravách… Duffík je již běžná součást mé rodiny.

Nebo ta syrově, až naturalisticky laděná s Jimem Bridwellem, kde uprostřed mohutného žulového těla Mount Asgardu podobno mouchám na zdi, vysely vedle sebe na nýtech, krom lidských postaviček, také přišpendlené transportní vaky, jeden vedle druhého, jak oběšenci. Celé to působilo nepatřičně, jelikož pod nimi zela kilometrová díra přímo do pekel ledové krajiny Baffinova ostrova.

Upřímně jsem jim záviděl a myslel, že nikdy nic takového mi nebude dáno prožít. Nehledě ke kvalitnímu vybavení, o kterém jsem si mohl nechat v té době jen zdát. Takže bágl, tahačák, krysa, transporťák, haulbag, či popelnice, případně prase, jsou citově zabarvená pojmenování pro obal, kam narveme všechny ty věci, a můžeme začít přepravovat dle libosti autem, letadlem, lodí, na hřbetu nosiče po ledovci, na vlastních zádech, tahat lanem nad propastí. Jejich široká škála je uzpůsobená dle potřeby, ale společné mají jedno, odolat nešetrnému zacházení a přepravit z místa na místo to co jim svěříme do útrob.

Mně se nakonec povedlo představy o dalekých výpravách zrealizovat. Dnes se také mohu opírat s úsměvem na rtu před výpravou o vyskládané Duffly, jako Konrád před čekajícím letadlem. Dokonce se mi staly denní součástí mého života, jelikož rozsah od malých po 120litrové, mi nabízí širokou škálu využití, do kterých můžu bez ladu skladu naházet vše, zavřít na pevný zip, který se dá případně zamknout, pak vzít na rameno, nebo zavěsit na záda za popruhy a jede se. Kdo jednou má zkušenost s Duffíkem s tím nezaměnitelným emblémem Half Domu s označením The North Face, ten mi dá za pravdu, že je to nejlepší pomocník a kámoš na cestách.

Na dalšího výherce čekají ještě rukavice The North Face Etip, s nimiž můžete ovládat zařízení s dotykovým displejem, což běžně (u častěji používaného typu displejů) v rukavicích nelze.

Odpovídat můžete prostřednictvím formuláře níže do neděle  14. prosince, výherce vylosujeme a oznámíme v neděli poté. Nápovědu hledejte na neverstopexploring.cz.

Soutěž ukončena. Vyhráli jste?

Ptali jsme se, jak velký je největší The North Face Duffel. Na shop.neverstopexploring.cz jste mohli najít, že největší verze XL má objem 155 litrů. Mno, plné bych to nosti nechtěl 🙂

Novým majitelem Duffelu ve velikosti M (72 litrů) je vylosovaný majitel emailu r_feix@e*.cz.

Výhry nezasíláme, výherce si cenu převezme v Klubu cestovatelů v Praze nebo v Brně.

Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů občasného newsletteru od The North Face a přehledu horských novinek, který posíláme 1x měsíčně. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: