Chcete být Gladiátorem nebo ucítit Dech hor? Zkuste některou z doporučených akcí v dubnu a květnu

Chcete být Gladiátorem nebo ucítit Dech hor? Zkuste některou z doporučených akcí v dubnu a květnu

Nevíte co dělat o víkendu? Jaro nekompromisně vystrnadilo zimu a mnozí z vás se těší do přírody. Přinášíme proto velký přehled outdoorových akcí a závodů na následující dva měsíce.

Císař Challenge – přírodní víceboj dvojic

9. dubna 2016, Ostrov u Tisé

Letošní Císař Spring Challenge se blíží a startovní listina se plní. Závod poctí svou účastí i olympionička Veronika Vítková, která na zimních olympijských hrách v Sochi obsadila 3. místo v zimním biatlonu. Máte tedy možnost porovnat síly a startovat po boku sportovkyně světové úrovně.

Série závodů v přírodním víceboji dvojic začíná 9. dubna v Ostrově u Tisé prvním závodem Císař Spring Challenge. Dvojice absolvují trasu vedenou krajinou Labských pískovců. Hlavní částí jsou dva orientační okruhy – 6 km běžecký a 30 km cyklistický – které propojují další disciplíny jako pískovcové lezení, bouldering, kanoe, lanové překážky nebo letní biatlon.

Další závody pak následují 16. července – Císař Summer Challenge a 1. října – Císař Prague Challenge. Všechny tři závody série spojuje kvalitní zázemí pro závodníky a afterparty s DJem, či živou hubou.

Závodů se může zúčastnit opravdu každý. Série je určena pro rekreační i vrcholové sportovce, kteří mají rádi krásnou přírodu, dobrodružství, všestrannost a sportovní zážitek. Pokud se nějaké disciplíny neúčastníte, není nic ztraceno! Doženete to jinde. Každý závod je bodován a obdržené body jsou započítávány do celkového hodnocení celé série.

Další informace včetně informací o dalších závodech naleznete na webu Císař Challenge.

AMIX MTB Biřička

10. dubna 2016, Nový Hradec Králové

Jednorázový závod na horských kolech pro širokou veřejnost. Určený je všem věkovým i výkonnostním kategoriím od 15 let po seniory. Kompletní propozice závodu, včetně soutěžních kategorií a pravidel anleznete na webu závodu www.hsk-cycling.cz.

Metodický den ČHS

16. dubna 2016, Škrovád

V sobotu 16. dubna 2016 pořádá metodická komise ČHS na Škrovádě ve východních Čechách metodický den zaměřený na jištění a první pomoc na skalách. Akce je určena všem zájemcům o tuto problematiku, nejen členům ČHS. Přijet mohou jak začátečníci, tak ti, kdo již mají s lezením, jištěním i první pomocí nějaké zkušenosti. Účast je zdarma.

Kapacita metodického dne není omezena, přesto prosíme zájemce, aby se předem přihlásili, abychom věděli, s kolika účastníky máme počítat. Stačí stručný e-mail na adresu in**@ho******.cz; do předmětu zprávy uveďte Metodický den, napište jména lidí, které přihlašujete, a uveďte, zda se jedná či nejedná o členy ČHS.

Podrobné informace včetně mapky najdete v této pozvánce, sraz účastníků v 10 hod. v prostoru centrálního lomu Škrovád.

Dech hor – festival alpinismu a dalekých cest

23. – 24. dubna 2016, Jílemnice

Přednášky, filmy z horolezeckých a cestovatelských expedic, workshopy, kurzy skalního a ferratového lezení, výlet do Krkonoš, atd. jsou opět hlavní témata letošního ročníku.

V minulých letech se festivalu zúčastnili horolezci jako např. Marek Holeček, Radek Jaroš, Jan Trávníček a Vladimír Nosek, extrémní cyklista Jan Kopka, polárníci Václav Sůra a Petr Horký a další.

Koncepce festivalu opět přináší i lezecké a ferátové kurzy pro začátečníky i pokročilé s horským vůdcem UIAGM, Vojtěchem Dvořákem. KP Clinic pak zájemcům opět poskytne – loni velmi žádanou – individuální analýzu organizmu z kapky krve v Darkfield mikroskopu.

Zakladatel festivalu, Viktor Kuna, organizuje 7. ročník festivalu s pořadatelstvím krkonošského města Jilemnice ve zdejším Společenském domě JILM.

Bližší informace jsou k dispozici na www.dechhor.cz.

GLADIATOR Race

7. – 8. května 2016, Milovice

3 ročník! 3 různé lokality! 3 různé obtížnosti trati! 3 termíny závodů! – drsný závod a silný zážitek pro všechny od roku 2014 – originální překážky, různé vzdálenosti a zajímavé terény – intervalový start – zaručuje závod bez front na překážkách – profesionální organizace a servis made by Sportvisio – závody s nejlepší atmosférou a nejlepší poměr cena x výkon – nejvíce bahna na 1 km závodu a nejvíce překážek na 1 km závodu.

Informace o závodě najdete na webu GLADIATOR Race.

AMIX Hradecký koloběh

25. května 2016, Nový Hradec Králové

Již 5. ročník závodu smíšených dvojic v krásném prostředí městských lesů, při kterém jeden z dvojice běží a jeden jede na kole. Výměna je možná kdykoli. Krásný závod se skvělou atmosférou, kde nemůžete chybět!

Informace o závodě najdete na webu Sdružení Sportvisio.

Hannah EPO Survival 2016 – přírodní víceboj dvojic

27. – 28. května 2016, Kemp Cholín

Přírodní víceboj dvojic – jednodenní závod dvojic s volným pořadím kontrol. O vítězi rozhoduje počet bodů nasbíraných v průběhu závodu. Disciplíny budou mít časová okna, ve kterých bude možné dané disciplíny plnit, a tak získávat další body. Takže bude nutné správně naplánovat trasu.

Závodníci se orientují dle turistické mapy, ve které mají vyznačenou trať s kontrolními body, mezi kterými se pohybují předepsaným způsobem (pěšky, na kole, na bruslích…) a plní vložené disciplíny (lezení, lanové překážky, skoky do vody aj.) Během závodu musí závodníci prokázat svou fyzickou a psychickou připravenost, individuální dovednosti, ale i schopnost týmové spolupráce.

Disciplíny závodu jsou velmi pestré, jedná se o Kros, Horské kolo, Orientační běh, Bolskros, Lezení, In-line brusle, Trek/dlouhý OB, Kánoe, Slanění a Biatlon.

Více informací o závodu naleznete na webu Hannah EPO Survival 2016

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: