Chata pod Náružím (Chata Červenec)

Chata pod Náružím (Chata Červenec)

Chata je situovaná do výšky 1 380 metrů, kde ji obklopuje nádherná příroda Západních Tater. V její těsné blízkosti je hřebenovka, která vede přes celé Roháče.

Místo:Západní Tatry, pod Sivým vrchem

Stravování: vlastní vaření, bufet (jen nápoje)

Cena ubytování: noc/osoba 5 € (k dispozici deky, nutnost přezůvek)

Kapacita: 30 míst + 20 nouzových míst ve štítu chaty

Něco málo o chatě:

Předchůdkyně Chaty pod Náružím byla postavena v roce 1970. Nesloužila jako turistická chata, ale jako útočiště pro pastevce. Po rozsáhle rekonstrukci (2001) se chata stala velmi oblíbeným cílem mnoha turistů, důvodem je také cena za přespání, která je dá se říct „lidová“.

Chata je o víkendech otevřena  celoročně  o prázdninách i ve všední dny. Po předchozí domluvě je možné na chatě přespat i ve všední dny mimo sezónu.

Chata pod Náružím má unikátní systém spravování. Majitelem je obec Borovec. Chata je ve správě Chatařského společenstva (CHS), které se skládá z výboru asi 50 lidí. Ti jsou zodpovědní za její chod. Celá činnost CHS je dobrovolná a bezplatná s výjimkou víkendových služeb. Přehled nad chatou má chatař, který je volen členy CHS.

Přístup:

  • modrá značka/zelená značka Z Bobrovecké Vápenice po modré a zelené značce (cca 6 km)
  • zelená značka/modrá značka Možnost je také sejít ze Sivého vrchu do sedla Predúvratie  a potom po zelené a modré značce (cca 7 km)

Web: http://www.bobrovec.eu/chata/chata-pod-naruzim

Email: in**@bo******.eu

Telefon: +421-(0)-911 163 670

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: