CGC Jasná Adrenalín: Freeride World Tour má svůj závod i na Slovensku!

CGC Jasná Adrenalín: Freeride World Tour má svůj závod i na Slovensku!

Celosvětová série lyžařských a snowboardových závodů Freeride World Tour má opět svůj kvalifikační závod i na Slovensku v Jasné, každoročně se jedná o skvělou a výtečně zajištěnou akci. Letos tomu určitě nebude jinak! Vyrazíte?

Jasná Adrenalin a FWQ

Již řadu let se v zimní sezóně sjedou největší světové hvězdy a nejodvážnější nadšenci na Slovensko do nízkotatranského regionu Jasné, aby si zazávodili pod štítkem Freeride World Tour. Podmínky tu na účastníky čekají velkolepé – severní žlab Chopoku (2024 m), kudy každoročně závod vede, je ne zcela dobře čitelný, je v něm nutné čelit mnoha menším či větším skalám a dolů se bez karambolu dostanou jen ti nejpřipravenější. To jsou ale „problémy“ lyžařů, diváci mají na celý sjezd úžasnou podívanou z hrany protějšího hřebene – ti si závod dle svého gusta užijí od A do Z!

Od 27. února do 2. března 2015 (hlavní závodní den je stanoven na 28. února, nebo každý následující, pokud bude pro špatné počasí závod zrušen) se nad Jasnou na Chopoku (2024 m n. m.) opět bude řádit, loňské geniální podmínky – dostatek sněhu, modravé nebe, idylka – posunuly pomyslnou laťku úrovně závodu nebezpečně vysoko, ale všichni pevně věří, že organizátoři zvládnou vše ještě mnohem lépe a počasí jim bude přát alespoň tak jako vloni! Chopok bude určitě připraven!

Nově je slovenský závod získal nejvyšší, čtyřhvězdičkové hodnocení v rámci kvalifikačních závodů, což znamená větší price money, což naláká i profi závodníky z Freeride World Tour, kteří mohou získat zajímavé body, i když se jedná jen o kvalifikaci. Už teď je přihlášeno 8 profesionálních jezdců. Stránky slovenského závodu jsou zde.

Něvěříte, že slovenský závod má co nabídnout? Přesvědčí vás skvělý sestřih z loňska!

Jedním z hlavních sponzorů závodu CGC Jasná Adrenalín, který má status kvalifikačního závodu (FWQ) Freeride World Tour je společnost Peak Performance, významná outdoorová firma vyrábějící nejkvalitnější funkční oblečení nejen pro extrémní zimní sporty!

Nejen lyžováním je člověk baven

Nepůjde během několika dní ale pouze o lyžování a užívání si bílé peřiny na Chopoku (2024 m n. m.), doprovodný program zabaví i ty, kteří si budou chtít na chvíli odpočinout – například na večerní after-party, nebo přes den v některé z restaurací či podniků. Komplexní zážitek ze závodů zaručen!

Neprováhejte tedy možnost vidět světové freeridové hvězdy, i ty naše české a sousední slovenské, v otevřeném terénu při nejkrásnější a nejčistší formě lyžování! Sledujte aktuality na stránkách závodu na sociální síti přímo tady!

Na viděnou na místě!

foto: archív CGC Jasná Adrenalín

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: