Český ráj outdoor: váš odborník na outdoorové vybavení

Český ráj outdoor: váš odborník na outdoorové vybavení

Když Jakub Zítka v roce 1993 zakládal v Mladé Boleslavi outdoorovou prodejnu, čekaly ho krušné začátky. Za čtvrt století existence se však Český ráj outdoor rozrostl z malé kamenné prodejny v moderní obchod a úspěšný e-shop, který svým rozměrem přerůstá regionální rozměry. Jedno ale zůstalo stále stejné – kvalita služeb pro zákazníky je pro firmu na prvním místě.

V kamenné prodejně Český ráj outdoor na mladoboleslavském náměstí i na e-shopu dnes najdeme širokou nabídku outdoorového vybavení – ať už jsou to stany určené pro turistiku, cyklistiku nebo rodinnou dovolenou; třísezónní, letní, zimní i další speciální spacákybatohy všech velikostí; obuv pro turistiku a volný čas i pěnové a (samo)nafukovací  karimatky .

Prohlédněte si celou fotogalerii k článku…

Od malé prodejny po e-shop

Dveře Český ráj outdoor se zákazníkům slavnostně otevřely v únoru 1994 jako vůbec prvního soukromého obchodu se sportovním zbožím v Mladé Boleslavi. Samozřejmě jako každý začátek ani tento se neobešel bez komplikací, obchod však postupem času vzkvétal.

Zlomovým okamžikem byl rok 2002, kdy v prodejně nastoupil Mirek Žďánský, který se díky nadání pro IT technologie zasadil o spuštění prvního e-shopu. V roce 2009 se ale cesty Jakuba Zítky a Mirka Žďánského rozešly. Mirek si založil vlastní kamennou prodejnu a e-shop s outdoorovým vybavením a vytvářel e-shopy na zakázku. Když však před necelými pěti lety osud svedl oba podnikatele zase dohromady, bylo zaděláno na velké změny.

Přerod firmy

„Mirek mi vnukl nápad, že Český ráj outdoor je firma s historií. Že přenést ten příběh do on-linu by byla investice, ale stálo by to za to,“ vzpomíná Jakub Zítka. Oba obchody tedy spojili a stali se spolumajiteli. Znovuzrození firmy odstartovalo otevřením nové prodejny na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Také e-shop čekaly nemalé změny a zhruba po roce usilovné práce spatřil v listopadu 2016 světlo světa zbrusu nový web.

Poradna na e-shopu

Poradit ohledně výběru vybavení se lidé můžou kromě kamenné prodejny také přímo na e-shopu. Servis poskytují na telefonu i po mailu a základní informace jak vybírat a starat se o vybavení najdou zákazníci také na blogu.

„V článcích popisujeme parametry, které je při výběru dobré sledovat, a to i ty, které se na první pohled můžou zdát nepodstatné, ale z hlediska funkčnosti jsou významné velmi. Například u spacích pytlů se lidi dočtou, že je potřeba vybírat nejen podle teplotních hodnot, ale i podle výšky postavy. Když si totiž žena se 170 cm koupí 210 cm dlouhý spacák, komfort spaní se jí rázem sníží třeba o 5 stupňů, protože ho zkrátka nevyhřeje,“ vysvětluje Jakub Zítka.

Rodinná firma s vizí

Náročný přerod firmy však nese své ovoce. Počet zaměstnanců vzrostl ze tří na sedm. Zvýšil se odbyt zboží a rozšířila se nabídka prodávaných značek. V prodejně i na e-shopu dnes najdeme prvotřídní zboží předních outdoorových značek, jako jsou karimatky a hamaky Therm-A-Rest, boty Asolo, oblečení Montane, batohy Lowe Alpine nebo lezecké vybavení značky Ocún. Od nového roku je navíc Český ráj outdoor jedním z mála obchodů, který má v nabídce všechny modely a velikosti lezeček od značky Ocún.

Z malé firmy, která vznikala takřka na koleně, se vyvinul obchod 21. století, jenž i díky e-shopu přerůstá své regionální působení do celého Česka i na Slovensko. I tak si ale zachovává duši obchodu, kde nakupuje už několikátá generace věrných zákazníků. „Lidé, kteří k nám chodili jako mladí, postupně chodili s kočárkem a dnes u nás nakupují i jejich děti. Vážíme si jejich důvěry,“ bilancuje zakladatel po 25 letech a popisuje své vize do budoucna: „Nemáme ambice rozšiřovat síť obchodů po republice. Bojíme se, že by kvantita pohltila kvalitu. Spíš se chceme zaměřit na lepší servis pro zákazníky jak v obchodě, tak na e-shopu.“

Více informací na www.ceskyraj.com

Zkušenosti čtenářů

[email protected]

Vynikající outdoorová e-prodejna,ochotní prodavači,na případné dotazy velmi rádi odpoví a poradí Vám s výběrem žádaného zboží.To je poznatek mého zetě aktivního sportovce.Na jeho doporučení prodejnu při nejbližší příležitosi také rád navštívím a nakoupím zde pro sebe sportoví výbavu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: