České značky na veletrhu OUTDOOR by ISPO 2019

České značky na veletrhu OUTDOOR by ISPO 2019

To nejlepší z českých značek v outdoorové kategorii na největším outdoorovém veletrhu se OUTDOOR by ISPO v Mnichově. Teda alespoň výběr z těch českých značek, které do Mnichova dorazily a vystavovaly. Některé české značky do toho hodily vidle a vyčkávaly, jak dopadne podzimní veletrh ve Friedrsichafenu. Nedorazil Tilak, High Point ani Sir Joseph nebo Yate. Které přední české outdoorové značky se objevily i letos v Mnichově? A co tedy zaujalo redakci Světa outdooru na veletrhu OUTDOOR by ISPO 2019?

Opět uvádíme pro přehlednost podle abecedy.

Adventure Menu

Zaparkovali svoji novou káru na venkovní ploše a tam prezentovali kromě klasické nabídky uvařených jídel, které jsou určeny k ohřevu i novou řadu balíčků pro rychlé občerstvení a dodávku rychlé energie pro turisty nebo běžce, tzv. Svačinky – mix sušeného masa a ořechů. A konečně jsme viděli i úplnou novinku: Adventure Menu LIGHTWEIGHT. Tento známý český výrobce sterilovaného jídla na cesty Adventure Menu letos přichází na trh s naprostou peckou: s prvním v Česku vyrobeným lyofilizovaným jídlem! Tento technologicky náročný produkt dokázal vyrobit ve špičkové kvalitě.

Boll

V jednoduchosti je síla. Boll předvedl řadu jednoduchých „útočných“ batohů, které nás opravdu zaujaly a moc se těšíme na jejich testování. Celou letní sezónu jsem testovali batoh Boll Momentum 35 – 47.

BOLL – Lehké, útočné batohy, které nás opravdu zaujaly.

Direct Alpine

Na stánku byly k vidění novinky na léto 2020. Doufáme v redakci, že budeme brzy testovat třeba ultralehkou a sbalitelnou membránovou bundu Cyclone, která váží 179 g při velikosti L. Vyrobena je z materiálu 3L ultralight GELANOTS. Taky se nám moc líbila nová lehká sofshellka Phoenix s hmotností 219 g. Nové jsou i odolné lezecké kalhoty Mordor. A dámské kalhoty Campus a Campus ¾. Celkově je nabídka dámské kolekce velmi široká. A to je hodně dobře.

DIRECT ALPINE – Nová a ultralehká bunda Cyclona váží pouhých 179 g.

JAMAN liquid lifestyle

Brněnská značka, která vyrábí suché vodácké bundy, kalhoty, obleky a další oblečení pro ty, kteří pádlují, zejména na divoké vodě. Nově se firma chystá připravit výbavu taky pro paddleboardisty.

JAMAN – LIQUID LIFESTYLE a není to značka jamajského rumu, což by se nezasvěceným mohlo zdát.

Hannah

Představil kompletní vybavení pro outdoorové aktivity včetně bund Maxton a svrchní odolné vrstvy Triag, které jsme testovali v našem redakčním testu.

HANNAH – Česká značka na veletrhu OUTDOOR by ISPO 2019.

Makak

Již tradiční výrobce lezeckých chytů a stavitel lezeckých stěn a center představil nové designy a povrchy chytů.

MAKAK – Český výrobce chytů a stavitel lezeckých stěn.

Northman

Kromě klasické a široké kolekce ponožek ukázal i kompresní podkolenky, které mají extra plochý šev špice, odstupňovanou úroveň komprese, komfortní protiskluzový lem a zesílení špice a paty pro zvýšenou odolnost.

NORTHMAN - Česká ponožková speciálka na veletrhu OUTDOOR by ISPO 2019.
NORTHMAN – Česká ponožková speciálka na veletrhu OUTDOOR by ISPO 2019.

Ocún

Novinky na stánku Ocúnu v kostce. Úvazky řady Twist pokračují a jsou přepracované. Pěkná a kompaktní je nabídka lezeček včetně modelu Nitro. A několik let Ocún nabízí i dynamická lana a do nabídky přibylo i lano OnSight 8.8, které má kompletní certifikaci pro jednoduchá, poloviční i dvojitá lana. A je kompletně impregnováno. I nabídka karabin snad zahrnuje takřka všechny možné tipy horolezeckých karabin.

OCÚN – Sedáky řady NEON.

Patizon

Spacákoví nadšenci představili řadu spacáků G-series a připravují další řadu spacáků, kterou pracovně nazývají D-series. Ta by měla být nabízena za nižší cenu při zachování vlastností, patizonového designu a vychytávek. A přesun výroby do Česka.

Patizon na veletrhu OutDoor by ISPO 2019

Pinguin

Přepracovaná nabídka batohů včetně běžeckých, ultra a ledvinek. Součástí stánku byla i prezentace vybavení na bikepacking.

PINGUIN – Běžecké batohy a vesty.

Rafiki

Nová, funkční a hlavně barevná kolekce oblečení pro lezce.

RAFIKI – Oblečení a doplňky pro lezce.

Saltic

Zlínská značka pokračuje v sérii minimalistických bot, které prý sednou každému. Testovali jsme model FURA ve Světě Outdooru.

SALTIC – Minimalistická obuv.

Skinners Technologies

Už to vypadalo, že nic nového, ale nakonec se tato česká značka sebrala a předvedla své „ponožko-boty“ v dětských velikostech (26 – 35) a v pěti barevných variantách.

Singing Rock

Jak to říct? Stánek byl plný barev. Do očí nás doslova praštil sportovní lezecký úvazek Rocket. Inovovaný je i tlumič pádu Phario, který byl osazen novými dlaňovými karabinami vlastního designu. Jsou velké a pohodlně se cvakají. Budou k mání na testování? Lezecký batoh a taška vypadaly také zajímavě a batoh ROCKING 40 jsme v redakci již testovali.

SINGING ROCK – Nová dlaňová karabina.

Tendon

Tendoňáci představili nové lano MASTER Pro 9.7, které je ve své kategorii takřka „nezničitelné“.  Toto lano navazuje na úspěšný model Master Pro 9.2, které bylo testery a uživateli označeno jako nezničitelné a to pravděpodobně díky technologii opletu SBS. Osobně nás hodně zaujaly dynamické smyčky MasterCord 7.8, které jsou certifikovány dle normy EN566 s min. pevností 22 kN. A navíc testována na pádové věži s 80kg závažím a pádovým faktorem 2! Na pultech až v roce 2020.

TENDON – Dynamická smyčka MasterCord, průměr 7,8 mm.

Triop

Představil novou lezečku Tarantua a novou sandálku s uchycením za palec.

TRIOP – Nová lezečka Tantrum.

Warmpeace

Nové barvy u spacáků řady Viking. Též v nabídce i rozšířená varianta Wide ve všech gramážích. Pro menší postavy přišel Warmpeace s variantou Viking 600 pro menší osoby o výšce 150 cm. Spacáky Solitaire byly rozšířeny o délku do 170 cm a budou dostupné i ve variantě Extra Feet. Zaujaly nás primaloftové bundy Skim a Boa a strečové kalhoty alá jeans.

WARMPEACE – řada spacáků VIKING.

Veletrh OUTDOOR by ISPO se konal v Mnichově ve dnech 30. 6. – 3. 7. 2019. Více informací o tomto veletrhu naleznete na oficiálních stránkách OUTDOOR by ISPO. Kromě informací o akci zde nalezete i zajímavé články o udržitelnosti, rozhovory s osobnostmi, přehled nominací a držitelů ocenění OUTDOOR Awards, apod.

Veletrh příští rok můžete navštívit nebo na něm vystavovat v termínu 28. 6. – 1. 7. 2020.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: