České Švýcarsko má novou turistickou atrakci – virtuální prohlídku

České Švýcarsko má novou turistickou atrakci – virtuální prohlídku

Když se před pár lety doatala služba StreetView i do České republiky, obsahovala záběry pouze z hlavních silničních tahů a z centra velkých měst. Že služba nezůstane u tohoto rozsahu byla jen otázka času. Dnes je nasnímaná kompletní silniční síť a Google jde ještě dál. StreetView v Českém Švýcarsku je toho jasným důkazem.

Během roku 2014 si pracovník Googlu nasadil batoh se speciální záznamovou technikou Google Trekker a prošel dvě nejfrekventovanější trasy v národním parku České Švýcarsko.

Jedná se o speciální mobilní panoramitckou kameru, která zaznamenává okolí v rozsahu 360°. Během pochodu zaznamenal obrovské množství dat, které se až do letošního léta zpracovávalo. Výsledkem je online přístupná panoramatická virtuální prohlídka cesty z Mezní Louky k Pravčické bráně a Třem pramenům a okruh přes Jetřichovické vyhlídky.

Míříte-li právě do Českého Švýcarska, může být tato služba užitečnou pomůckou, jak si předem cestu naplanovat. Je také příjemné si cestu zpětně připomenout při dlouhých zimních večerech. V neposlední řadě je tento způsob virtuálního cestování jednou z mála možností, jak se na daná místa podívají i hendikepovaní lidé.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: