České nohy do českých bot, dobré boty nemohou být z druhého konce světa

České nohy do českých bot, dobré boty nemohou být z druhého konce světa

Kde jinde než na Zlínsku, v srdci Bílých Karpat v městečku Slavičín, můžeme najít jednu z nejvýznamnějších českých firem zabývajících se výrobou obuvi do extrémních podmínek. Boty Prabos nosí vojáci, policisté, hasiči, ale jsou oblíbeny i mezi turisty a trekaři.

Prabos ale připravil i speciální boty pro několik zajímavých projektů, například je použili Marek Šimíček a Martin Nešpor při zimních přejezdech Bajkalu na nordických bruslích. Ale tato speciální obvu na míru je jen jednou z částí nabídky Prabosu.

Běžný tvar nohy se liší dle národa

Pro české turisty je velkou výhodou bot Prabos především to, že jsou vyráběné v Česku na českém kopytě, tedy dle průměrného tvaru české nohy, který se z vývojových důvodů liší region od regionu a navíc se v čase vyvíjí. Je tedy jasné, že vám bude sedět lépe než bota italská, nebo ještě hůře čínská. Díky dodávkám pro českou armádu získal Prabos možnost podrobně přeměřit velké množství nohou pro dobré zprůměrování a vytvoření typické české nohy

Nejčastěji se prodávají boty Annapurna, Tundra, Condor a Condoriri, na něž se můžete podívat na videorecenzi od slovenského portálu outdoorfilmy.sk. Tyto boty mají dobrou váhu a kvalitní protiskluzovou úpravu podešve, což oceníte především v horách na vlhkých kamenech, apod.

Mimochodem, všechny boty Prabos jsou ušity přímo ve Slavičíně a všechny použité materiály a součásti jsou evropského původu. Jedinou výjimkou je podešev Vibram, která je užita na části sortimentu a která není kompletně vyráběna v Evropě. Nutno dodat, že podešve stejné značky užívají i všihni ostatní významní výrobci bot – ať už pro outdoor nebo pro profesionální užití.

Prabos

Už více než 150 let vyrábí česká firma Prabos boty do těch nejextrémnějších podmínek. Nosí je zahraniční armády, čeští hasiči i cestovatelé. Projdete s nimi pralesem, sněhem i pouští. Nabídku jejich výrobků si můžete prohlédnout na www.prabos.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: