Červen a červenec 2015 – velký přehled závodů a outdoorových akcí

Červen a červenec 2015 – velký přehled závodů a outdoorových akcí

Máte volné víkendy? Chtěli byste si porovnat vaši kondici s někým jiným? Přihlaste sebe anebo vaše děti na některý ze závodů. Pro naše čtenáře přinášíme přehled závodů a akcí na následující dva měsíce.

Mára Holeček – přednáška o horách Antarktidy

5. června, Kuřim

Špičkového českého horolezce Máru Holečka asi není třeba představovat. Přijďte si do příjemných prostor Wellnessu Kuřim poslechnout jeho přednášku o projektu Never Stop Exploring, konkrétně o zdolávání nejvyšších hor světa v antarktické oblasti.

Více informací ZDE.

Lezecký den s Ocúnem!

6. června, Vsetín, Valova skála

Testování lezeček, sedáků, jistítek a dalšího vybavení. Program je postaven tak, aby si všichni přišli na své.

 • Nelezci si mohou vyzkoušet lezení – materiálu (lezeček, sedáků) bude dost
 • Začínající lezci – vyzkouší si lezečky, pod vedením instruktorů si vyzkouší základy lezení, jištění, ferraty
 • Středně dobří lezci si mohou ošahat celou škálu lezeček
 • Výborní lezci mohou porovnat své výkony v lezečkách Ocún
 • Ideální akce pro celé rodiny

K dispozici na testování budou všechny lezečky Ocún ve všech velikostech, sedáky WeBee, ferratové sety a Bouldermatky. Jednotlivé aktivity budou probíhat pod vedením lezeckých instruktorů. Připravujeme i soutěže v neobvyklých disciplínách. Další informase na stránkách akce.

Horská výzva 2015

12. – 13. června, Pec pod Sněžkou

Zveme vás ve dnech 12. – 13. 6. 2015 do Pece pod Sněžkou – parkoviště U kapličky, na 2.závod seriálu v horském běhu a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva 2015! Trasy závodu: LONG – 69 km, HALF – 33 km, SHORT – 16 km + nesoutěžní Pochod s Mixitkou – 16 km, který je určen jednotlivcům! Registrace do závodů je možná i na místě v den startu!

Na zpříjemnění sobotního odpoledne 13.6. je dále plánováno vystoupení hudebních kapel A. M. Úlet, Katapult cover band, či Single Malt, pro děti bude možnost vyřádit se na trampolíně! Více k časování programu se dozvíte na http://www.horskavyzva.cz/doprovodny-program/

Překližka cup 2015

13. června, Kladruby

Rock Point Překližka Cup je seriál 5 horolezeckých závodů dětí a mládeže v lezení na umělých stěnách. Tento v pořádí letos už třetí závod „Kladrubský expres“ se koná v západočeských Kladrubech. Jak už název napovídá, bude se jednat o závody na rychlost. Přihlašovat se můžete na www.preklizkacup.cz.

STRC Dolní Morava 2015

13. června, Dolní Morava

3. ročník běžeckého závodu jednotlivců až pod vrchol Králického Sněžníku a zpět… Už potřetí. 28 km do kopců a přes kořeny rašelinišť, skutečně mimořádná chuťovka. Celkové převýšení 1300 m.

Kromě hlavního závodu se bude soutěžit v následujících kategoriích:

 • Závod na 200 m (předškolní děti)
 • Závod na 800 m (6-10 let,11-12 let)
 • Běh na 1600 m (13-15 let, hobby běžci)
 • Krátká trať (10 km) pro méně zdatné vytrvalce

Více informací naleznete na stránkách STRC.

STRC CITYTRAIL Prague 11 km

27. června, Praha

Že i v Praze se dá běhat do strmých kopců vám dokáže letní 11km závod s 500m převýšením. Kromě hlavního závodu se bude soutěžit v následujících kategoriích:

 • Závod na 200 m (předškolní děti)
 • Závod na 800 m (6-10 let,11-12 let)
 • Běh na 1600 m (13-15 let, hobby běžci)
 • Krátká trať 5500m pro začátečníky

Více informací naleznete na stránkách STRC.

Lezte bezpečně!

4. – 5. července, Gabrielka, Lipník nad Bečvou

Výrobci lezeckého vybavení Climbing Technology, Metolius a Tendon spolu s horskými vůdci připravili dvoudenní kurz základů bezpečného pohybu a správného použití lezeckého materiálu na skalách.

Přijďte si zalézt a něco se dozvědět o metodice

 • procvičíme zásady bezpečného lezení a jištění
 • vyladíme znalosti lanových technik
 • vyzkoušíme novinky od firem Climbing Technology a Tendon
 • pošmákneme si na specialitách z grilu
 • zapijeme místním pivem
 • na neděli máme připravené závody a hlavně výhry
 • akce je metodicky zajištěna certifikovanými českými horskými vůdci UIAGM (Petr Novotný, Pavel Žofka)

Více informací a registraci naleznete ZDE.

X-Trial Zubr Cup

18. července, Ujčov

Již 10. ročník outdoorového multisportovního mítinku v nádherné krajině Českomoravské vysočiny nedaleko měst Bystřice pod Pernštejnem, městečka Nedvědice a pohádkového hradu Pernštejna , v obci Ujčov. Závod se skládá z 9km běhu, 5,5km jízdě na kajaku a 27km crossu na MTB přes polní a lesní cesty, šotolinu i asfalt.

Současně se závodem Zubr Cup se koná i varianta pro dětiZubřík. Tento duatlon pro mládež do 15 let obsahuje běh na 0,8 km – MTB 3,5 km – běh 0,8 km. Děti,které se zúčastní našeho doprovodného závodu pro nejmenší ZUBŘÍKA , se mohou těšit na čerstvé ovoce,zmrzliny a ovocné šťávy od našich hodných sponzorů.

STRC CITY TRAIL Colours of Ostrava

18. července, Ostrava

Poběží se 13 km industriální zónou, hutí a pecí hornické metropole. V termínu nejlepšího hudebního festivalu v zemi Colours of Ostrava. Těšte se na překvapení!

Kromě hlavního závodu se bude soutěžit v následujících kategoriích:

 • Závod na 200 m (předškolní děti)
 • Závod na 800 m (6-10 let,11-12 let)
 • Běh na 1600 m (13-15 let, hobby běžci)

Více informací naleznete na stránkách STRC.

Superior Bike Adventure 2015

18. – 19. července, Toulava

2-etapový bodovací závod dvojic na horském kole s mapou se koná v oblasti Toulava na pomezí středních a jižních Čech. Tento závod může jet každý, kdo chce: od rekreačních sportovců až po ostřílené borce – trasu si vybírá každý sám podle svých představ a možností. Celý závod absolvuje dvojice společně, takže je důležitá spolupráce a vzájemná sehranost. Závod ve dvojici násobí zážitky, krize i radost z úspěchu.

Přihlaste se v registračním formuláři na www.bike-adventure.cz.

Horolezecká Aréna v Liberci

Červen i červenec, Liberec

Hanibal Horolezecká aréna vzniká od října roku 2013, kdy se započalo s rekultivací bývalého Lomu Na Bídě do místa, kde se nyní potkává horolezecká obec s širokou veřejností. Cílem projektu je přibližovat horolezectví ve všech jeho podobách, lásku k horám, skalám a přírodě, široké veřejnosti. Ukázat, že je horolezectví nejen sportem, ale i v dnešní rychlé době, plnohodnotným životním stylem pro všechny věkové kategorie. Zcela unikátní poloha v samotném centru Liberce umožňuje si ozkoušet různé techniky lezení, materiál, vybavení, které se používá ve vysokých horách a na místech, kam se na rozdíl od arény, nedá dojet tramvají.

Hanibal Horolezecká aréna během celého léta nabízí:

Místo pro volné lezení, bouldering, 18 m vysokou umělou dřevěnou stěnu „Dřevárna“ na drytooling, cesty pro technické lezení, hravou moderní via ferratu (zajištěnou cestu), která se bude neustále rozšiřovat, hřiště na petangue, bariball, klidovou a relaxační zonu, instruktory, půjčovnu vybavení…

Výstava stanů a outdoorového vybavení

Červen i červenec, Praha

Na výstavišti v pražských Letňanech se už po osmnácté koná největší outdoorová prodejní výstava ve střední Evropě. Od 30. května až do 9. srpna si můžete osahat a vyzkoušet outdoorové vybavení a hlavně se jím kompletně vybavit. Na své si přijdou ti, kteří plánují daleké expedice i ti, co zůstávají věrni Česku a míří třeba k vodě do kempu.

Kam jsme vás zvali v květnu?

Na zajímavé akce a závody vás nejen zveme, ale i se jich sami účastníme, v květnu byl šéfredaktor Pohora.cz Vojta Lejsek na Klánovickém Miniadventure, jaké to bylo?

„Závody z dílny Tří pro zdraví si tradičně nenechávám ujít už několik let, byť tradičně okupuji místa u dolního okraje výsledkové listiny. Stejně tak jsem už několikrát jel i Klánovické MTBO neboli cykloorienťák v největším pražském lese, devadesát minut na objetí a najití co největšího množství kontrol. Letos se poařadatelé rozhodli závod zatraktivnit, zdvojnásobit časový limit a zařadit na místa některých kontrol zajímavé úkoly.

V pro mě známých kulisách Klánovického lesa mne tak společně s parťákemkrom několika běžných orienťáckých kontrol čekala výměna duše kola, pádlování ke kontrole uprostřed rybníka, běh podle azimutu, skládání puzzle, slanění, lukostřelba nebo výběh na rozlednu. Ten byl zvláště překvapivý, jelikož pod tím pojmem jsem čekal, že přijedu na kole pod rozhlednu, vyběhnu pár desítek schodů, orazím skórekartu, seběhnu a ujíždím dále. Skutečnost byla poněkud jiná – odložení kol proběhlo již dole pod kopcem, na němž byla rozhledna. Samotný výběh byl tak značně delší a závěrečné schody byly již jen pomyslnou špičkou ledovce. Ale stálo to za to, na medaili to sice zase nebylo, ale příště určitě pojedu zase, už proto že mají vždy na závody zajištěno nádherné počasí.“

Přejeme vám krásné outdoorové léto!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: