Čechy krásné, Čechy naše! Nezapomeňme na ně! + VIDEO

Čechy krásné, Čechy naše! Nezapomeňme na ně! + VIDEO

Mezi desítkami aktuálních (i starších) outdoorových a adrenalinových událostí, které vám každý měsíc přínášíme z celého světa, jsme málem zapomněli na to nejzákladnější a přitom nejcenější – na chvíli se zastavit v naší malebné zemi, v kouzelných koutech plných nádherné přírody. Podívat se na Českou republiku pod drobnohledem. Naštěstí to ještě stále stíháme napravit a dát si tak na Štědrý den perfektní dárek!

Čechy mé a Čechy vaše!

Často to tak bývá – co má člověk přímo pod rukama, toho si tolik necení jako jiných věcí za rohem, nemluví o tom s takovou pompou, i když by mohl, neví, co má. A někdy je potřeba procitnout, uvědomit si, jaké bohatství se právě „doma“ skrývá, chránit ho a umět si ho náležitě cenit. A můžou to být přitom i věci zdánlivě zcela všední..

Malebné travnaté palouky, zrcadlové vodní hladiny, ostré skály, meandry pomalu tekoucích řek, temné hvozdy, zpěv vzácných ptáků, údery bojujících muflonů, voňavé vzácné orchideje, statné staleté stromy a další a další klenoty přírody máme všude okolo nás, za prvním stromem, v prvním lese. Stačí jenom pořádně otevřít oči a vychutnat si naplno tu nádheru. Desítky států a národů nám můžou tuto nesmírnou rozmanitost naší přírody závidět! Byli jsme vůbec na nejbližším kopci za domem? Vyrazili jsme z města do přírody, i když zrovna nesvítilo sluníčko a nebyly modravé mraky? ..

Ano, je spoustu krásných míst ve světě, ale úžasné časosběrné video z dílny české (reklamní) společnosti EM production (videa o naší vlasti stejného charakteru už mají na kontě 3), které mají volně ke shlédnutí na svém webu, vás jistě rychle přesvědčí, že se občas vyplatí hledat to nejcenější právě doma!

Milé čtenářky, vážení čtenáři, paralelou se vrátím k úvodu tohoto článku – važme si přírody, jakou máme, opečovávejme ji a chraňme! Ať všechna místa na snímku zůstanou na dlouhé časy tak krásná!

Veselé Vánoce!

Zdroj: emproduction.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: