HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Časopis Svět outdooru – ročník 2021

Titulka Světa outdooru 1/2021.

Svět outdooru 1/2021

Přestože se cestovní ruch zastavil, česká příroda dostává na frak. Existuje recept na vyřešení problému masového turismu? Touto tematikou se zabýváme v článku Česko: Budeme za pobyt v přírodě platit?

Česká horolezecká legenda Josef Rakoncaj oslavil 70 let. Jak hodnotí svůj život? Se Stezkou Českem a Česko-Polskou Hřebenovkou se vydáme přes naše pohoří a s horskými vůdci Švihálkovými pro změnu na jarní skialpovou túru na Gran Paradiso. Poradíme jaká jsou úskalí výběru nosítka, šátku, krosničky pro přenášení minihoralů v terénu. Techničtějším typům udělá horský vůdce a šéftester Světa outdooru Vojtěch Dvořák jasno v outdoorových vařičích – co kolik žere a jaké ne/výhody od jednotlivých druhů čekat? O tom je článek Jak vybrat outdoorový vařič. V rubrikách o zdraví a první pomoci se dočteš co dělat při úrazu hlavy a jak chlad ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví.

SVĚT OUTDOORU 1/2021 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 1/2021

Titulka Bike speciálu 2021 Světa outdooru 1/2021.

Bike speciál 2021

Přemýšlíš co budeš dělat, až sleze sníh? Jednou z možností je ježdění na bikových trailech nebo cykloturistika. Obojího v Bike speciálu Světa outdooru 2021 najdeš dostatek.

Podívali jsme se na boom budování bikových trailů, s partičkou BIKE2BOAT projeli Alpy s kajakem v závěsu, taky ze sedla kola mrkli do Švýcarska na nejdelší evropský ledovec Aletsch a do Engandinu, do Norska nás mezi Vikingy zavezl Jakub Kasl a bikepacker Martin Čunát prozradil své pocity z Tádžikistánu, když jel podél Afgánské hranice. S portálem Stezky.cz Bike speciál 2021 nabídl tipy na dálkové cyklotrasy v České republice, Jan Filip z Flowride se podělil o pět tipů jak si zlepšit techniku jízdy na horském kole a pokud pořád tápeš jaký způsob balení na cyklovandry je pro tebe nejlepší, pomůže ti náš diagram. V tomto vydání jsme otestovali kultovní kolo Salsa Fargo Apex, sedla Brooks C17 a Ergon SMC Core Men a bundu High Point Helium Pertex.

KE STAŽENÍ: BIKE SPECIÁL 2021

Titulka Světa outdooru 2/2021.

Svět outdooru 2/2021

Tematický článek tohoto vydání je zaměřen na použití recyklovaných materiálů v outdoorových výrobcích a oblečení. Zjistíte v něm jak se recyklovaný materiál získává a jak jej výrobci dokážou použití a jestli to někde není možné, čtěte EKOLOGIE V OUTDOORU: recyklované materiály ve výrobcích.

V několika rozhovorech jsme vyzpovídali Jana Čermáka coby praktického rádce výběrem stanu, popovídali si s Lucií Výbornou o horách a Vítkem Schlesingerem o vyváženém pracovním a osobním životě. Horský vůdce Vojta Dvořák vás protáhne alpskou maturitní zkouškou ve Vysokých Taurách, Hana Sedláková a Jan Šťovíček poradí jak s dětmi strávit noc pod stanem i širou oblohu a s testerem Martinem Slezáčkem si posvítíme na výběr čelovek. V rubrice první pomoci Dita Podhadská poradí k čemu jsou dobré kinesiologické tejpy.

SVĚT OUTDOORU 2/2021 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 2/2021

Lezecký svět 2021

Skály oschly, slunce vyšlo a olympiáda klepe na dveře. Redaktorka Renáta Bilanová zpracovala obsáhlé téma o sportovním lezení na olympiádě v Tokiu.

Vyzpovídali jsme nadějnou lezkyni Martinu Demmel, která se z 0 vypracovala na špičkovou lezkyni, která přelezla 9a pátým pokusem, alpinistu Simona Messnera a horolezce Pavla Kořínka. Milujete ferraty? Nechejte se inspirovat ferratovým okruhem v srdci Dolomit z pera Martina Kotyzy. Milovníci extrémních sjezdů na lyžích si vychutnají fotoreportáž polského skialpinisty Andrzeje Bargiela z jeho poslední karakoramské expedice a tápajícím v etice a etiketě lezení na českých pískovcových skalách poradí zkušený horský vůdce Vojtěch Dvořák. Samozřejmě, že ani v tomto Lezeckém světě nechybí recenze lezeckého vybavení.

KE STAŽENÍ: LEZECKÝ SVĚT 2021