HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Svět outdooru 4/2018: Běžky v Česku, expedice Nanga Parbat, trekový Reunion nebo skialpová Stubai

Svět outdooru 4/2018: Běžky v Česku, expedice Nanga Parbat, trekový Reunion nebo skialpová Stubai

Svět outdooru 4/2018: na běžkách skrz Šumavu, Jeseníky, Beskydy či Bavorský les, sněžnice v Totes Gebirge, Raxalpe, na Fagaraši nebo ve finském Laponsku, skialp na Stubai, v podhůří Hochschwabu, na Malé Fatře či ve švýcarském Graubündenu, lezení v Thajsku a Laosu, trekový Reunion, outdoorové Azory, Tomáš Petreček o Nanga Parbat, Taiwan na kole, džunglí Guatemaly, na fatbiku přes Hardangerviddu, karimatky: výběr a péče, podle čeho vybírat hardshell bundu, recenze.
Milí příznivci (Světa) outdooru,

zimní vydání časopisu právě vyšlo z tiskárny a míří k předplatitelům a na naše distribuční místa. Připravili jsme číslo nabité inspirací, jak nepodlehnout zimnímu spánku.

Svět outdooru 4/2018.Svět outdooru 4/2018.

Obsah Svět outdooru 4/2018.Obsah Svět outdooru 4/2018.

Podívejte se na ukázky ze zimního čísla...

KDE NAJÍT SVĚT OUTDOORU?


V trafikách za 49 Kč.

 

V elektronické verzi na Alza.cz.


Výhodné roční předplatné za 96 Kč!

S předplatným získáte následující 4 čísla časopisu, lezecký a vodácký speciál a praktické mapy.

 

K členství v Alpenvereinu přes SvetOutdooru.cz je roční předplatné za 1 Kč.

 

BĚŽKY

V zimním čísle projedeme na běžkách krásné kouty Jeseníků, Beskyd a Bavorského lesa. Asi pětidenní přejezd podnikneme přes Šumavu – správou NP povolená nouzová nocležiště přímo vybízí k přejezdu pohoří.

Zimní pohádka Šumavy.Zimní pohádka Šumavy.

SNĚŽNICE

Na sněžnicích se vydáme napříč mrazivým Raxalpe, Totes Gebirge, rumunským Fagarašem nebo přes jezero Inari ve finském Laponsku. V článcích najdete kromě zážitků a dojmů také praktické rady pro organizaci podobné akce – kde spát, co si vzít s sebou a mnoho dalšího!

SKIALP

Na tuleních pásech se sklouzneme třeba na Malé Fatře. Výstupy na trojici vrcholů podnikneme na Stubai. Pro začátečníky doporučíme tři trasy v podhůří Hochschwabu – okolí řeky Salzy tak oblíbené v létě totiž v zimě spí pod nadýchanou peřinou, terény na skialp jsou tu ovšem perfektní! Představíme také skialpovou nabídku divokého švýcarského kantonu Graubünden – na své si tam přijdou jak začátečníci, tak ostřílení borci.

Skialp pro začátečníky i pokročilé.Skialp pro začátečníky i pokročilé.

FATBIKE

Trochu z jiného soudku bude článek o přejezdu zaváté norské náhorní plošiny Hardangerviddy na fatbiku. Taková výzva není pro zmrzlíky!

ZA TEPLEM

Až už bude radovánek na sněhu dost, vypravíme se i za lezením do Thajka a Laosu, čtyři lezecké oblasti nám doporučí jedna z nejlepších českých lezkyň současnosti, Edita Vopatová.

Za lezením do Thajska a Laaosu nás vezme Edita Vopatová.Za lezením do Thajska a Laaosu nás vezme Edita Vopatová.

S pohorkami se vypravíme doprostřed Indického oceánu. Místo povalování na bělostných plážích projdeme krásy vulkanického ostrova Reunion, který si při veškerém civilizačním komfortu (jako součást Francie je v EU) zachovává nádhernou divokou přírodu a unikátní krajinu. Outdoorovou nadílku ochutnáme i na věčně zelených Azorech, kterým se podobně jako Madeiře přezdívá ostrovy věčného jara. Pěšky se vydáme také skrz neprostupnou džungli Guatemaly, která ukrývá prastaré ruiny mayských měst a chrámů.

neobjevený trekový ráj uprostřed Indického oceánu - to je Reunion.neobjevený trekový ráj uprostřed Indického oceánu - to je Reunion.

Do pedálů šlápneme na turisticky neprávem podceňovaném Taiwanu – ostrov s vysokými horami, exotickou východní kulturou a přívětivými obyvateli je skutečným neobjeveným rájem cyklistiky.

EXPEDICE NANGA PARBAT

V rozhovoru jsme tentokrát vyzpovídali horolezce Tomáše Petrečka, který se s Márou Holečkem pokoušel o prvovýstup Rupálskou stěnou Nanga Parbat. Zeptali jsme se na detaily z výstupu i živelného sestupu nejvyšší skalní stěnou na Zemi.

Tomáš Petreček o expedici na Naga Parbat.Tomáš Petreček o expedici na Naga Parbat.

TÉMA

Kde se vzal fenomén dálkových treků jako je Svatojakubská cesta, Pacific Crest Trail a další? Počty lidí na dálkových trasách každoročně výrazně stoupají. V čem je jejich kouzlo?

VYBAVENÍ

Na zoubek jsme se podívali také vybavení – jak je to s tepelným odporem karimatek a jak je skladovat, aby nám co nejdéle vydržely? Horský vůdce Vojta Dvořák se tentokrát zaměřil na výběr kvalitní hardshell bundy – vyznáte se parametrech nepromokavosti, paropropustnosti a dalších? Připravili jsme malý tahák. Nebudou chybět ani recenze novinek ve vybavení a mnoho dalšího.

Výběr nepromokavé bundy - co sledovat za parametry?Výběr nepromokavé bundy - co sledovat za parametry?

Krásné čtení přeje za celou redakci

Natálie Kohoutková

Šéfredaktorka Světa outdooru

 

 


20.11.2018, Natálie Kohoutková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů