Časopis Pádler 1/2018 odemyká další vodáckou sezonu, letos s novým designem

Časopis Pádler 1/2018 odemyká další vodáckou sezonu, letos s novým designem

Zima utekla velmi rychle a my jsme pro vás v minulém týdnu vydali první letošní vydání časopisu Pádler. Mimo klasických záležitostí jakými jsou skvělé vodácké čtení nebo tradiční Předplatitelská nadílka jsme si také připravili jednu novinku – přepracovaný design časopis. Doufáme, že s ním budete spokojeni a budeme rádi za vaše zpětné reakce, abychom mohli časopis ještě více vylepšovat.

Nyní se už ale pojďme podívat do obsahu prvního Pádlera roku 2018. Hned na úvod je dobré zmínit, že hodně článků v časopisu je tentokrát zahraničních, protože naši autoři nelenili a zimu strávili v některém z teplých koutů planety, aby nemuseli pádlovací sezonu vůbec přerušovat. Důkazem budiž hned titulní strana, na které můžete vidět Matěje Holuba, jak si užívá peřeje chilské říčky Claro. Fotku pořídil David Sodomka.

Po otevření časopisu nevynechejte editorial a všimněte si, že jsme nově začali mediálně spolupracovat s vodními skauty. Doufáme, že to našim čtenářům přinese další obohacení a zajímavý obsah. Pak už následuje galerie fotek, při které doporučujeme popíjet horký čaj. Fotografka Claudia Ziegler totiž fotila svého kamaráda Roberta Macháčka na téměř zamrzlém Loferu – krásné zimní fotky za to utrpení ale určitě stály.

Rubrika s vodáckým bulvárem přináší informace o novinkách na českých jezech, informuje o výsledcích ankety Kanoista roku nebo o úspěchu mladé sjezdařky Barbory Dimovové a jak už se stává tradicí, řeší i nějakou tu chystanou přehradu. Po obrácení listu jsme u prvního článku. Napsal ho pro nás Ivo Jelínek, od kterého teď nejspíš budete vídat články častěji a text podpořil i krásnými fotkami. Dozvíte se, jak se pádluje v německém národním parku Müritz. Následuje ryze expediční článek od Davida Sodomky, který popisuje výpravu na íránskou řeku Sezar, kterou společně s Martinem Bouzkem spluli v loňském roce na jaře.

O pár slov jsme poprosili předsedu ČSK Jana Boháče, který nám stručně sdělil plány pro letošní sezonu. Tím největším úkolem letošního roku je pro českou kanoistiku bezesporu uspořádání ME ve slalomu, ale je i spousta dalších věcí, na kterých svaz pracuje. Dále je připraveno klidné turistické putování po polské říčce Pilica, které pro nás vyfotila a sepsala Markéta Hanáková. Za nás je tohle skvělý tip na strávení letošní letní vody. Pak se na chvíli vrátíme do tuzemských vod, konkrétně do vodáckého muzea, které zve k návštěvám i v letošním roce.

Předplatné časopisu Pádler

Líbí se Vám časopis Pádler a chtěli byste jej číst pravidelně? Není nic jednoduššího, než si zřídit jeho předplatné a mít tak jistotu, že vždy ihned po vydání dorazí do Vaší poštovní schránky. Předplatné stojí pouhých 330 Kč za rok a obsahuje 4 vydání časopisu Pádler včetně poštovného a balného. Být součástí předplatitelské rodiny Pádlera navíc znamená řadu výhod, třeba možnost účasti v každoroční bohaté předplatitelské nadílce.

Stálý autor Honza Hocek se byl na několik zimních dnů ohřát a zajel si na jachtu na Seychely. Jeho zvykem je přibalit i nafukovací kajak a ten nechyběl ani tentokrát. Honza díky kajaku obeplul luxusní marinu Eden, která je největší marinou Indického oceánu. Dále přichází první rozhovor. Ten jsme vedli s Honzou Šupem, který zavzpomínal na svoje vodácké začátky na dřevěných pramicích, na návštěvy nejrůznějších zemí po celém světě a představil nám, čím se zabývá v posledních letech.

Pokud si vybavíte obří fotku se západem slunce z minulého Pádlera, pak si určitě vybavíte i článek, který k ní patřil. Napsala ho Lucie Vlčková a popsala v něm, jak se s kamarádem připravují na cestu do tropického ráje Raja Ampat. Tato cesta se jim nakonec povedla a vy si o ní můžete přečíst právě teď na stránkách Pádlera 1/2018. Upozorňujeme, že v tomto případě je slovo ráj skutečně na místě! Dále je pro vás připraveno pokračování seriálu o vodáckém tréninku. Na díl o technice navázali Vítek Přindiš a Milan Bílý povídáním o tom, jak by správně měl vypadat trénink na závody ve vodním slalomu a také na extrémní závody. Text je trochu hutnější a odborný, ale zase si z něj nejspíš hodně odnesete, pokud to s tréninkem myslíte vážně. A se seriálem jsme i v polovině časopisu, kde najdete vložený krásný plakát, který je na zadní straně opatřen termínovou vodáckých akcí na rok 2018.

O další list dál se vyrazíme podívat na jednu legendu – Colorado river a její Grand kaňon. Text pro nás připravil Jiří Jůzl, který o cestě na Colorado vydal i knihu (tu připravil zcela sám od napsání, přes sazbu až po tisk). Pár úryvků z knihy najdete i v článku. A pak už je tu další rozhovor. Pro ten jsme vybrali mladou singlířskou hvězdu extrémní divoké vody Honzu Choutku. Řeč byla o nejrůznějších divokých řekách, o studiu trenérství vodního slalomu nebo třeba o tom, jak Honza vyvíjí revoluční výbavu lodí i lodě samotné. Stálicí v obsahu Pádlera už je Honza Rott, který neúnavně posouvá hranice českého paddleboardingu. Aktuálně se s námi podělil o zážitky ze splutí úseku Kummerbrücke na rakouské řece Enns.

Prohlédněte si všechny ukázky článků z Pádlera 1/2018…

Raftaři si pro nás připravili reportáž z mistrovství světa R6, které proběhlo v Japonsku a vodní skauti přišli s článkem o akci Navigamus, která se koná jen jedenkrát za pár let a zrovna letos bude. Následuje zase jeden teleport do teplých krajů – na Floridu, kde vloni s partou kamarádů brázdili moře Mičákovi, od kterých k nám dorazil text i fotky. Setkání s aligátory naštěstí neproběhlo, i když název článku hovoří trochu jinak.

Nesmíme vynechat ani klasické recenze vybavení, ve kterých jsme pro vás aktuálně vyzkoušeli nový kajak z dílny ZET Kayaks – FIVE, který testoval na Novém Zélandu Tomáš Burian. Petr Snížek absolvoval pár cest s vychytanou vodotěsnou taškou Duffle 40l od firmy Ortlieb. Petr Ptáček četl zbrusu novou Vodáckou příručku, kterou vydali vodní skauti a Petr Snížek s Ondrou Müllerem ochutnávali expediční mrazem vysušené jídlo LYOfood.

V závěru časopisu se ještě jednou zaletíme podívat do teplých krajin, Michal Buchtel totiž strávil podzim v Chile, kde si zajezdil na spoustě krásných řek a zažil hodně zajímavých vodáckých momentů, někdy i dost perných. Potom už následují klasické rubriky Z akcí a Na akce, které připravila Alena Hrubá, podíváte se na přehled dárků z letošní Předplatitelské nadílky a vše uzavírá inzertní servis.

A to je z prvního Pádlera všechno. Doufáme, že se vám časopis bude líbit a že z něj zase dokážete načerpat spoustu inspirace do vodácké sezony, která už brzy určitě vypukne naplno.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: