HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Brooke Raboutou v 11 letech vylezla cestu za 8c + VIDEO

Brooke Raboutou v 11 letech vylezla cestu za 8c + VIDEO

Většina lezců se na takovou úroveň nedostane za celý život a tenhle jedenáctiletý americký zázrak to zmáknul v podstatě na začátku své lezecké kariéry. Kdo je Brooke Raboutou?

Především je to malá holka, kterou baví lezení. Když se podíváte na její rodinu, tak tomu snad ani nemůže být jinak. Oba její rodiče Didier Raboutou a Robyn Erbesfield byli profesionálními lezci a světoví šampióni ve svých kategoriích z kraje devadesátých let.

O jaké 8c šlo a kdy ho Brooke přelezla?

Jednalo se o cestu „Welcome To Tijuana“, která se nachází ve španělském údolí Muscan. Stalo se tak v létě, konkrétně v červenci. Cestu si můžete prohlédnout tady. Tímto přelezem se stala nejmladší lezkyní (možná lezcem vůbec), která překonala cestu o obtížnosti 8c (X UIAA).

Asi není překvapení, že toto není jediný rekord, který překonala. Z dřívějška už překonala mnoho met:

– boulder za V10 (9 let)

– boulder za V11 (10 let)

– cesta za 8b+ (10 let)

Tento krátký dokument vznikl až nyní

Podívejte se na video, které vás provede životem Brooke Raboutou, jehož největší část vyplňuje právě lezení. Jejich dům vypadá jako malé boulderingové centrum. Někdy mi její vyjádření přišla jako americký sen, ale snad by tvůrci dokumentu nezašli tak daleko, aby ji předepsali, co má říkat Smějící se.

Podobným fenoménem je další malá Američanka Ashima Shiraishi. Na její výkony jsme vás už upozorňovali. Která z těchto dvou mladých lezkyň v budoucích letech ovládne ženskou lezeckou scénu?

S využitím ukclimbing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: