Brit přelezl bez lana několik stovek cest za pouhých 15 hodin

Brit přelezl bez lana několik stovek cest za pouhých 15 hodin

Pete Bridgwood předvedl zajímavý lezecký výkon, když před pár dny stylem sólo vylezl 600 cest.

První dotek se skálou Pete udělal v 5:15 a ze své 600. cesty se mohl radovat v 19:59. Výkon byl náročný nejen díky fyzické náročnosti, ale také té logistické a především psychické. O výběru dne bylo jasno hned od začátku: „Muselo se jednat o ty nejdelší dny v roce s dobrým počasím“, popisoval výběr termínu Pete.

Pete Bridgwood, foto: Dave HudsonPete Bridgwood, foto: Dave Hudson

Jednotlivé oblasti, strávený čas a cesty

Birchen Edge – 3 hodiny – 181 cest

Harborough Rocks – 40 minut – 51 cest

Brassington – 1 hodina 3 minuty – 73 cest

Castle Naze – 45 minut – 43 cest

Windgather – 1 hodina 15 minut – 67 cest

Gib tor – 5 minut – 2 cesty

Newstones – 20 minut – 20 cest

The Back forest – 25 minut – 38 cest

Ramshaw – 50 minut – 41 cest

The Roaches and Roaches Skyline – 1 hodina 57 minut – 84 cest

Nutno dodat, že některé cesty by asi bylo lepší považovat spíše za „highbally“, tedy něco mezi boulderingem a lezením sólo.

Co se týče jídla a pití, šlo o jednoduchou záležitost. Pete byl především „na tekutinách“, které doplňoval sladkostmi, což prý v ničem nevybočuje z jeho normálního režimu v rámci hektického stylu života, jenž vyznává. Pete pracuje jako lezecký instruktor a vlastní značku krémů/balzámů pro regeneraci prstů po lezení. Ambiciózní plán se mu zrodil v hlavě před pouhými sedmi týdny. V tomto období plnil „domácí úkol“, když všechny sektory navštívil a většinu cest přelezl nebo aspoň omrkl.

Cesta s pořadovým číslem 170

Britové Tom Randall a Pete Whittaker dokázali ve stejném stylu a za jediný den přelézt 550 cest. Tom Petův výkon obdivuje: „Obzvláště působivé na tomhle výkonu je, že byl na vše sám a neměl s kým sdílet tu psychickou náročnost lezení sólo“.

V podobném duchu Pete dříve uskutečnil také další rekordní lezecký maraton, když tzv. „The Staffordshire Nose“ obnášející 31 cest, dokončil s Andi Turnerem v roce 2013 za 8 hodin a 41 minut. Předešlé maximum, za kterým opět stáli známí „Wide Boyz“ Tom Randall a Pete Whittaker, bylo překonáno o hodinu a patnáct minut. Celková délka těchto cest je přes 500 metrů.

S využitím ukclimbing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: