Boty na běžky Botas Vega Unisex pro NN 75

Boty na běžky Botas Vega Unisex pro NN 75

Čtenářské články doplňují pravidelně redakční testy Světa outdooru. Přinášíme článek zkušeného lyžaře o běžeckých botách Vega Unisex pro vázání Nordic Norm 75 mm, určených pro rekreační běžecké lyžování. Článek vzniknul ve spolupráci Světa outdooru s Klubem českých turistů.

Jan Pavlík, Klub českých turistů.

Zkušenosti čtenářů

cuki

Bohuzel mam z temito botami jinou zkusenost, na bezky jezdim kazdy rok, ale jen sezone (cca 10 dni v roce), podotykam jezdim s nimi casto i mimo stopu a mam docela dost tezke lyze, ale dost brzy se mi udelal na botach zralok (odtrhla se radoby kuze ve spicce (v miste spoje s podrazkou), taktez souhlasim s prakticky nulovou vodeodolnosti. Na druhou stranu jsem je proslap i s hodne sirokou nohou..

P. Krupka

Lyžování mimo stopu vyžaduje nejen širší lyže, ale hlavně spolehlivé boty a odolné vázání. Kdysi jsem měl kožené šité boty, ne tedy lepené boty, v normě NN75 a vydržely i v terénu. Dnes se velmi sporadicky seženou takovéto boty pro tradiční telemark. Přešel jsem právě z těchto důvodů na osičkovou normu NNN BC. Boty ani vázání se mi zatím nijak nepoškodily a boty jsou kožené kvalitní, spolehlivé.

banter

Běhám na těchto botech ať už ve stopě nebo mimo ni. Jsou levné, ale 490,- Kč nestojí. Spíš 800,- až 1000,- Vázání NN75 je levné, robustní a spolehlivé, přinejhorším lze v terénu pomocí KPZ opravit. Kvalitní vybavení určitě zpříjemňuje sportování, ale připadá mi snobské, když vidím lidi v profi vybavení, co se na prkínkách sotva plácají a já kolem nich jedu na odřených lyžích s vázáním NN 75 a v otrhané šuťákovce. Kdybych si koupil slušivý trikot, jezdil bych tak rychle, až bych se bál.

redakce

Je to tak, v uvedené ceně byla chyba, omlouváme se, už je to napraveno.

Japhy

Dokud jsem měl tyhle tučňáčí placaté špičky NN75, bylo pro mne běžkování utrpení – vždy mne večer bolely palce a klouby na noze. Stabilita při sjezdech taky vesměs žádná. Od té doby co mám boty a vázání se systémem SNS, začínám si zas běžky užívat. Nevidím důvod proč setrvávat u tak zastaralého systému. Cenový rozdíl v době běžkových setů a slev zanedbatelný.

vonkreuz

Musim oponovat, ale „klasicke“ vazani N75 se stale vyrabi a modernizuje. Nejlepsim prikladem jsou firma Rottefella (vazani) a trebas Garmont jako zastupce vyrobcu obuvi…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: