Bolest a utrpení – nejtěžší běh na 400 metrů na světě byl letos na Kulmu!

Bolest a utrpení – nejtěžší běh na 400 metrů na světě byl letos na Kulmu!

Už je to dávno, co jsme si o obdobné akci psali. Letošní ročník „nejtěžšího běhu na světě na 400 metrů“ se přesunul do Rakouska, kde opět velmi potrápil všechny odvážné, co se na start postavili …

Odvážní proti můstku

Sjezdovka a skokanský můstek Kulm v rakouském Tauplitzu na úpatí Kulmkogelu (1123 m) letos posloužily jako místo setkání bláznivých běžců, neboť všichni ti, co přišli jako účastníci, se hodlali utkat v souboji nejen proti sobě samým, ale právě proti terénům tamního údolí. Přišli totiž na akci Red Bull 400, která už několik let může nosit právem přídomek „nejtěžší závod v běhu na 400 metrů“. Něvěříte? Přesvědčte se sami!

Uběhnout 400 metrů určitě nedělá valné většině z nás problém a dobrovolně se často „trápíme“ i na delších vzdálenostech, když si vylepšujeme fyzickou kondici, nebo si děláme jednoduše chuť „na jedno“. Jenže o tom závod, který proběhl letos 25. května na zmíněném Kulmu, není. „Kulmská čtvrtka“ má totiž na svém profilu neuvěřitelné až 79% stoupání, které ze všech účastníků doslova vyrve všechny síly. Přidržovat se zábradlí, madel a přichycených konzolí do země není při tomto „běhu“ žádná ostuda! A když už si někdo z běžců myslí, že je na vrcholu v cíli, otevře se před ním závěrečný úsek samotného můstku, kam musí ještě vyběhnout!

Suverénním vítězem celého závodu byl turecký Ahmet Arslan s časem 4 minuty 57 vtřetin a 10 setin. Z žen získala titul nejlepší běžkyně Rakušanka Andrea Mayr s časem 5 minut 37 vteřin a 10 setin. Oběma gratulujeme, stejně jako dalším, co se dostali na bednu, ať už v jakékoliv kategorii! Potlesk pak posíláme z redakce úplně všem účastníkům za odvahu!

A co říkate na běh vy?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: