HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Bludiště Božanovského Špičáku

Bludiště Božanovského Špičáku

V zcela zapomenutém koutu východních Čech v regionu Suchého dolu se nachází přírodní skalní bludiště, naleznete cestu ven?

Ti, kdo se vydají na Božanovský Špičák (773 m n. m.), nejvyšší vrcholek Broumovských stěn, procházejí ztichlými lesy, osamocenými mýtinami, palouky a především krajinou skal a zbloudilých kamenů rozesetých všude kolem. Východně od zmiňovaného nejvyššího vrcholku se nalézá malé přírodní skalní bludiště.

Neztraťte se!Neztraťte se!

Ze značky lze ale uhnout a dostat se mezi úzké, semknuté skály, do samotného nitra bludiště a užít si okamžiky opravdového „ztracení“. To se projeví především uvolněnou myslí a všudypřítomnou ryzí přírodou, do níž mnoho lidí nevkročilo, všichni jdou po vyznačené stezce a ztrácejí tak možnost vidět tento kraj i jinak, sednou si na svačinu uprostřed lesního a skalního ticha. Není ale třeba panikařit, pokud zapomenete, jak zpět – lokalita je malá a všechny cesty vedou opět na některou z cest, buď značenou, nebo lesní, snadno dohledatelnou na mapě či vedoucí do nejbližší civilizace.

Přístup

Skalní bludiště u Božanovského Špičáku se nalézá na , která z jedné strany začíná či končí v Machovské Lhotě (4,5 km) a na straně druhé na Božanovském Špičáku, respektive u Pánova kříže (1 km), na nějž vede po „hřebeni“ Broumovských skal.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: