Běžkařské jarní tipy

Běžkařské jarní tipy

  Žijíc v jižní Kalifornii, záviděla jsem tamějším outdoorovým nadšencům, že v sobotu dopoledne rozrývají na lyžích manšestr v horském středisku Big Bear a odpoledne už krotí na surfech vlny Pacifiku. Ale i my máme období, kdy dopoledne můžeme běžkovat a odpoledne sednout na kolo a užívat si příjemného slunce. To období je právě teď!

Ikdyž už se asi většina z nás těší na kolo, na vodu, na in-liny nebo na na letní lezení, ještě stále je dost sněhu na to, abychom se se zimou rozloučili se ctí a ještě něco uběhli na běžkách.

Jizerské hory, Hřebínek

Jizerské hory, jarní pohoda na Hřebínku

Boží Dar

Díky vysoké nadmořské výšce je v okolí Božího Daru stále hodně sněhu a upravuje se kolem 120km běžeckých stop. Díky blízkosti hraničního přechodu, lze přejet i na některou z upravených tratí v Německu.

Stav sněhu, stav upravených tratí a mapu běžeckých tratí naleznete na stránkách Božího Daru.

Šumava

Na Šumavě se stále běžkuje kolem Kvildy, na Železnorudsku, na Modravě i Prášilsku. Běžecké stopy se upravují pravidelně tak, jak dovolí sněhové podmínky.

Stav a úpravu tratí můžete sledovat na stránkách Bílá stopa na Šumavě.

Jizerské hory, jaro

Bedřichov

V Bedřichově je ještě stále dostatek sněhu. Přivstanete-li si brzy, najdete několik upravených běžeckých tras.

Stav sněhu, stav upravených tratí a informace o počasí naleznete na stránkách Bedřichova.

Zde jsou naše tipy, kam ještě vyrazit do stopy o nadcházejícím víkendu. Vyražte i Vy a pak nám napište do diskuse vaše tipy na jarní běžeckou stopu.

Ve všech případech zůstanete-li dní několik, určitě přiberte i kolo či in-liny, všude se už dá jezdit po suchých silnicích.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: