Běžkaři, vezmi Ramsau útokem! (PR)

Běžkaři, vezmi Ramsau útokem! (PR)

Běžkaři, kteří už křížem krážem projeli celé Jizerské hory a Krkonoše, nemusí za novými objevy jezdit daleko. Rakouský ledovec Dachstein se nachází necelé tři hodiny jízdy autem od hranic s Rakouskem

Běžkaři, kteří už křížem krážem projeli celé Jizerské hory a Krkonoše, nemusí za novými objevy jezdit daleko. Rakouský ledovec Dachstein se nachází necelé tři hodiny jízdy autem od hranic s Rakouskem a pro běžkaře je zhmotněným rájem.

Amatéři i profesionálové si přijdou na své
Největší devízou tratí v okolí Ramsau je rozhodně obrovské množství možností. Více než 150 kilometrů precizně upravených stop pro klasický styl rozvržených do několika okruhů vám dá zabrat, ať už jedete na „vlastní triko“ nebo last minute dovolenou s cestovní kanceláří. Patříte snad mezi vyznavače běžkařského bruslení? Vězte, že i vy si můžete naložit až sedm desítek kilometrů.

Tratě se nachází v nadmořské výšce od 1100 do 2700 metrů nad mořem. Okruhy se navzájem propojují a vybrat si můžete z těch snazších a méně náročných pro spíše příležitostné lyžaře až po trasy, kde v podzimním období trénuje světová běžkařská elita. I kolem nich naleznete nespočet laviček určených k odpočinku.

I na zimní dovolené strávené na běžkách máte možnost okusit jedinečnou atmosféru běžkařských závodů na stadionu. Osvětlený Ramsau am Dachstein – Ort otvírá své brány v 17.00 a zavírá v devět hodin večer.

Zadarmo ani turista nehrabe
Kromě již zmíněného množství kilometrů, které na běžkách můžete zbrázdit, se běžkování v Ramsau liší ještě v jedné zásadní věci. Stejně jako v případě sjezdovek si na trať musíte pořídit permanentku.

O trasy se stará Turistické sdružení Ramsau am Dachstein a údržba pochopitelně stojí dost peněz. Proto lyžaři na nákladech participují. O podobném systému se uvažuje i v našich luzích a hájích – například na Šumavě nebo v Krkonoších.

V sezóně si za jedno proježděné odpoledne v Ramsau připravte 8€, za celý den pak o 2€ více. Třídenní permanentka stojí 19€ a neomezené užívání stop v okolí Ramsau vás přijde na 90€.

Díky nadmořské výšce sníh hned tak neodtaje a běžkování na Dachsteinu si tedy můžete vyzkoušet i z kraje jara. Navíc za poloviční ceny.

© Svět outdooru, prosinec 2012, tento text je PR článkem inzerenta, text neprošel redakční ani jazykovou úpravou a obsah nemusí vyjadřovat názor redakce.

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz! Napište nám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: