Between Places – zapomeňte na Chamonix a Zermatt! Horolezeckým centrem Grónsko

Between Places – zapomeňte na Chamonix a Zermatt! Horolezeckým centrem Grónsko

Film Between Places vás zavede do úžasné krajiny ledovců, čerstvého prašanu a ostrých skalních stěn. To vše na pobřeží Grónska, kolem kterého se deset dní plaví trojice špičkových horolezců ve složení Edurne Pasabanová, Erwan Le Lann a Martial Dumas. Film navíc můžete sledovat online a zdarma.

Režisér Henrik Rostrup zachycuje dobrodružství týmu „Peak Performance Black Light“ na desetidenní expedici na palubě plachetnice La Louise. Kromě natáčení slouží tento dobrodružný podnik také k prověření nejnovější kolekce značky „Peak Performance“, která nese označení „Black Light“. Oblečení z této řady je vytvořeno pro ty nejextrémnější podmínky a řídí se hesly nízká váha a funkčnost.

Kdo tvoří tým „Peak Performance Black Light“?

PeakPerformance

Edurne Pasabanová (Španělsko, 40 let) – první žena, které se povedlo vystoupit na všech čtrnáct osmitisícovek (Everest a Kanchenjunga s kyslíkem)

Erwan Le Lann (Francie, 40 let) – průvodce a tvůrce outdoorových filmů. V mnohých také seám vystupuje stejně jako ve filmu Between Places.

Martial Dumas (Francie, 38 let) – všestranný horolezec, který nejvíce miluje lezení obrovských stěn tzv.big wallů. Mimo jiné se mu povedlo vylézt na Trango Tower.

Proč zrovna Grónsko a co bylo na expedici nejtěžší?

Režisér vysvětluje, že Grónsko je výjimečné místo s mnoha neobjevenými místy, která jsou přitom pro horolezectví a skialpinismus jako stvořená.

Co se týče nejtěžšího prvku expedice označuje jím čas, protože našli tolik skvělých míst k prozkoumání, ale jednoduše na to neměli čas.

Tenhle film je prostě všehochuť! Podívejte se ve světové premiéře

Svědčí o tom množství výbavy, kterou s sebou na lodi vezli. Ta se totiž skládala z kompletního horolezeckého vybavení až po to lyžařské. A nesmíme zapomínat také na samotnou plavbu arktickými vodami. Vždyť to musí být je úžasný zážitek sám o sobě. Takže ve filmu uvidíte lezení mixů, ledů, skalní lezení nebo freeride až k hladině moře.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: