Beal – Petrohradské padání 2013

Beal – Petrohradské padání 2013

Tož ahoj, národe boulderistický, lezecký, kamarádský! Po těch letech už mě těžko napadá, co napsat o akci, která již jedenáct let patří neodmyslitelně k českému lezení. Dovolte mi tedy krátce popsat, co že se to v termín 19.4.-21.4. v okolí areálu Sklárna na Žihlesku (Plzeňský kraj) bude vlastně dít.

Už od pátku dopoledne bude možné se po předchozí povinné registraci (letos poprvé !!!) zapojit do bojů s místními hrubozrnnými bloky. Nemají mnoho chytů, ale na rozdíl od dnešního moderního pojetí boulderingu nemusíte většinou hledat, kudy boulder vede.

Nejlepší boulder je takový, který nepotřebuje popis!

Takový, kde člověk prodá sílu, ale potřebuje i kopec techniky, přemýšlení a lezeckého umu. Takový, kde lezec nakonec povstane na vrcholu kamene. Natáhne lesní vzduch, vychutná si pohled shora a pak se dá do razení ostatním, co vlastně rozhodlo o jeho úspěchu.  Už v pátek večer je pak možné si vychutnat kopec kultury. Kopec parádní kultury, protože živelní a přitom muzikálně našlápnutí BB band budou navíc oproti loňsku v kompletní sestavě.

Sobota zase lezení, jak jinak

K lezení budete tankovat magnézium dle libosti na stánku firmy Beal a v taštičce najdete od stejné firmy tejpku. Hanibal zase zajistí kávičku až pod kameny, prvních šťastných 300 registrovaných si jí nechá nalít do nerez hrníčku od firmy Luminox, další v pořadí si odnesou kšiltovky. Rock pillars rozloží v lese svůj stánek a dle libosti bude půjčovat botičky, večer se pak pustí do prodeje nejen botiček, ale i bouldermatek Ocún. Večer rozloží také někde svou speciální hrazdu Rosťa Štefánek a otestuje sílu borců, nejlepší se pak utkají ve finále na pódiu. Samozřejmě ke všemu tomu je k dispozici skvělá kuchyně na Sklárně. Snídaně, obědy, večeře, což platí už i o pátku.

Kuchyně se (s výjimkou těch, kteří mají objednanou polopenzi nebo plnou penzi) uzavře v neděli po snídani. A pak se spustí ten večer. Letos fakt nebudou takové hrozné fronty na pivo, jako vloni.  Zkrátka vloni jsme se to všichni učili na novém místě… A muzika? Rock, punk a nakonec náš srdcový Wan men sonk. Pamatujete, jak poprvé zahráli ještě pod tou pergolou v Jesenici? Do toho vyhlášení všech soutěží, tombola a pak ještě u ohně ty naše muzikální kreace, kdy se dá většina hudebníků dohromady.

Neděle v poklidu uzavře akci. Odřeme poslední zbytky kůže, zabalíme věci, strčíme hlavu pod kohoutek (to především). Oficiálního se už nebude dít nic.  V šest bychom měli opustit areál. A za nějaký týden se pořadatelé sejdou v lese s dráťáky a pojedou nanovo.

Souhrnné informace najdete v našem kalendáři.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: