BALTORO JACKET – péřovka s konstrukcí 21. století

BALTORO JACKET – péřovka s konstrukcí 21. století

Mountain Equipment je britská značka, která si zakládá na špičkové kvalitě a vyrábí oblečení, spacáky a batohy do extrémních podmínek. Péřové produkty jsou její vlajkovou lodí. Nováčkem flotily je lehká a technická péřová bunda Baltoro, která funguje i v náročných vlhkých podmínkách. S unikátní konstrukcí bez studených švů je určená hlavně pro skialpinismus a horolezectví.

Unikátní konstrukce

Double Layer Offset Baffle Construction je zdánlivě jednoduchá. Základem je vnitřní panel, který odráží teplo zpět k tělu a k němu jsou oboustranně přišité protilehlé komory s peřím. Tato metoda je sice výrobně náročnější na čas (dražší), ale uživateli přináší vyšší odolnost proti větru a rovnoměrnou izolaci těla celým povrchem bundy – rozuměj méně zón, náchylných k úniku tepla než u standardních péřovek. Benefitem konstrukce je výsledná „měkkost“ a s tím související perfektní držení na těle. 

Velmi solidní hmotnost

V půlkilové bundě (510 g / vel. L) Mountain Equipment Baltoro Jacket je v komorách rozloženo 162 g peří v poměru prachového peří 90/10, což je standard pro špičkové péřovky. Plnivost peří je 700 cuinů, což je u Mountain Equipment obvyklá kvalita. Proslulé spacáky této značky používají stejné peří. Jasně, že existují lehčí péřovky, ale málokdy mají kapsy na ruce a ještě robustní zipy. Poměr váhy peří vůči váze celé bundy je velmi příznivý.

Péřovka, co se nehýbe

Mountain Equipment spolupracuje s jistou kanadskou firmou, která se specializuje na střihy. Podařený střih téhle péřovky ve spojení s pružnými švy slibuje naplnění sloganu „sedí jako ulitá“. Když se člověk předkloní nebo zvedne ruce, nemusí očekávat nepříjemné posouvání bundy po těle.

Voděodolnost je praktickým bonusem

Svrchní i vnitřní materiál DRILITE® LOFT 20D má zvýšenou odolnost proti roztržení a je voděodolný. Díky své měkkosti nebrání látka peří v jeho rozpínavosti (loftu) – přirozené a nejdůležitější vlastnosti přírodního izolantu. Navíc je tahle péřovka je voděodolná (1500 mm vodního sloupce), a proto funguje i ve vlhkém nečase.

Sbaleno do kapsy

Pět kapes, to je sen a podtrhuje to univerzálnost použití. Dvě prostorné boční kapsy na ruce, do kterých se vejdou palčáky a ta vlevo má poutko na zavěšení po sbalení právě do téhle kapsy.

Dvě náprsní kapsy – ta vnitřní se hodí na doklady, ta větší vnější (mnohostranného využití) je našitá na komory s peřím a neovlivňuje izolaci. Dole uvnitř je prostorná síťovaná kapsa na pásy.

Technická péřová bunda Mountain Equipment Baltoro Jacket obstojí i v extrémních podmínkách.
Technická péřová bunda Mountain Equipment Baltoro Jacket obstojí i v extrémních podmínkách.

Přilba pod kapucí

Kapuce Mountain HC Insulated Hood je plně nastavitelná a kompatibilní s přilbou. U této značky standard.

Nezničitelné zipy

Nejdůležitějším zipem bundy je ten nejdelší, průběžný. Jako všechny ostatní je od YKK®. Je fajn, že je dvoucestný, což se hodí, když je pod bundou nasazený sedák, nebo potřebuješ vytáhnout pásy z kapsy. Nejvíce namáhané zipy, tedy čelní a boční jsou v robustním provedení. 

Doporučená cena: 7190 Kč / 269 EUR

Mountain Equipment

Tato britská značka přináší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: