Backcountry – jaký protismyk?

Backcountry – jaký protismyk?

Na letošním předvánočním lyžování se nám sešly nové BC běžky jak s positivním, tak i negativním protismykem, takže jsme se chopili této příležitosti a pokusili se o to srovnání. Oboje lyže byly shodné konstrukce českého Sportenu s dřevěným odlehčeným jádrem a částečnými ocelovými hranami vyrobené v roce 2003. Obě nové skluznice BC běžek byly shodně připraveny, naimpregnována hladká …

profil (mm) plocha(cm2)
54-48-52903
60-50-55968
64-52-601033
68-60-651132
90-70-801408

Zkušenosti čtenářů

tomky

Lyze Fischer serie S-Bound. To je muj typ. Bohuzel v Cechach jen na objenavku a hlavne predrazene.

Petr Machacek

Hmm, ty lyze vypadaji docela pekne. Vede te konkretne neco k tomu proc bys je doporucil? Pro ostatni pokud by hledali: S-Bound je oznaceni serie, koncepce lehkych a kratkych BC lyzi, ve ktere Fischer vyrabi 3 modely lyzi, viz: http://www.fischer-ski.com/en/nordic/ski.php?cat=2&subcat=5.

P. Krupka

V krátké době přidám ještě praktické zkušenosti a porovnání nového asymetrického protismyku, co od letošního roku vyrábí Sporten. Vypadá dost dobře, a účinně, tak jsem zvědav jak se osvědčí!

P. Krupka

Tak i lyže jako jsou Rebound či Outtabounds od Fischera vyrábí náš Sporten v šíři 90-70-80, s kovovými celohranami, s protismykem či bez něho, ale zatím pouze na export!
Podrobnější článek je už připravem k zveřejnění, praktické zkušenosti už také mám a další sbírám ;-)) jsou opravdu skvělé do outdooru!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: