Kateřina Blecherová

Kateřina Blecherová

Fotografka, grafička a cestovatelka, která raději hledá ty méně prošlapané cesty světem i životem. Procestovala Sýrii, Irán, Turecko, kus Indie, Nový Zéland, Slovinsko, korsickou GR20, pyrenejskou HRP, francouzské středohoří, italské Apeniny, Peru, Chile, Argentinu a Bolívii, Kanárské ostrovy a žila několik měsíců na Sicílii. Více na www.blecherova.com.

Jaké aktivity tě na horách nejvíc baví (dlouhé treky, feraty, skialp...)?

Propadla běhání, vícedenním horským přechodům a od té doby, kdy je matkou dvou dětí, tak cestování stopem nahradil slow-travelling.

Články autora

Jarní lezení na Sicílii
Horolezectví

Jarní lezení na Sicílii

Ostrov příjemných lidí a jejich „non c’è problema“ filozofie. Ostrov výborného jídla, krásných pláží (zvlášť jsou-li před sezónou posbírány odpadky), historických měst a také hor, skal a lezení. Zřejmě nejznámější lezeckou oblastí Sicílie je severozápadní skalnatý výběžek nedaleko Palerma, kde leží oblast San Vito Lo Capo a také přírodní rezervace Monte Cofano a Zingaro.

Lezení je in – a co na to příroda?
Česko

Lezení je in – a co na to příroda?

Znáte to, ruce vytahané jako orangutan a bolavé svaly. V zimě je na překližce narváno, ale co se dá dělat. Pak vyleze sluníčko a láká to ven, do skal. Proč ne, venku je jaro a z vršku skály je přece jen hezčí výhled než z překližky. Už jste to zkusili?


Treky autora