Austrálie pro každého: kam se vydat za treky kratšími, dlouhými i turistům neznámými?

Austrálie pro každého: kam se vydat za treky kratšími, dlouhými i turistům neznámými?

Austrálie se díky své rozloze může zdát vhodnější spíš pro auto nebo motorku, ale i když tyto způsoby dopravy přináší nesporné výhody, poznávání australského kontinentu „na vlastní nohy” přináší mnoho příležitostí objevovat jinak nepřístupné části země.

Její treky mají nepopiratelné kouzlo pro zkušené cestovatele i pro začátečníky a ať už si za svůj denní cíl zvolíte jakékoli množství kilometrů, najdete trek, který jako by vám Austrálie ušila na míru.

Rudým středem za krásou Austrálie

Australský rudý střed je jedinečným zážitkem pro každého, kdo se rozhodne tuto odlehlou část naší planety navštívit. V národním parku Kata Tjuta je příležitostí k túrám nespočet a záleží v podstatě jen na vás a vašich časových možnostech, kolik se z parku rozhodnete poznat. Pro Petra Musílka, který pomáhá zažít cestovatelům „tu pravou Austrálii” už mnoho let, je jasným vítězem trail ve Valley of the Winds. Tento 7,4 kilometru dlouhý trek je součástí každého zájezdu, který do oblasti vypraví cestovní kancelář Go2 a není se čemu divit.

Kata Tjuta je, podobně jako Uluru, nábožensky velmi významnou oblastí pro místní kmeny, a tak i když národní park křižuje mnoho cest, je jen několik z nich přístupných návštěvníkům.

Ačkoli na první pohled není trek dlouhý, vyhraďte si na něj ideálně okolo 3 hodin času. Budete mít dostatek času kochat se výhledy do okolní krajiny, dát si svačinu a odpočinout si, když se cesta stočí do kopce. Je navíc nutné počítat s vysokými teplotami, kterými je Rudý střed pověstný, a proto jsou dostatek času a pitný režim důležitými kousky skládačky, díky které si tento trek maximálně užijete.

Na australské poměry nedaleko odsud je jiný národní park se srovnatelně nádhernou přírodou. Kings Canyon může připomínat svého slavnějšího amerického příbuzného a trail, který lemuje jeho okraj, je nenáročnou procházkou, kterou zvládne opravdu každý. Nepřekvapí vás žádné velké převýšení ani komplikovaná trasa, to ale neznamená, že nebudete procházet fascinující krajinou. Kings Canyon Rim Walk je navíc stále ještě relativně neobjevenou „atrakcí” a žádná tlačenice vás nečeká ani u těch nejhezčích výhledů.

Přes vrcholky Tasmánie

Chcete opravdovou divočinu a trek daleko od civilizace? Tasmania Overland Track splňuje všechny vaše požadavky. Na 80 kilometrů dlouhý trek tasmánskou přírodou si troufnou spíše zkušení hikeři, odměnou za to, že se připravíte na náročný výšlap a téměř všechna roční období (počasí se v Tasmánii mění rychle a často nepředvídatelně), vám budou dechberoucí pohledy do přírody, která vás obklopuje. Neporušená člověkem, divoká, barevná a nádherná.

Pokud se na trek chystáte v období od října do května, je potřeba si své místo zamluvit předem, denní limit je 60 návštěvníků, proto spřádejte plány raději měsíc nebo dva předem a přesvědčte se, že na vámi vybrané datum je ještě možné udělat rezervaci.

Putování po Tasmania Overland Tracku vede kolem zubatých skalních štítů, průzračných jezer a přes divoká rašeliniště.
Putování po Tasmania Overland Tracku vede kolem zubatých skalních štítů, průzračných jezer a přes divoká rašeliniště.

Neprobádanými končinami ostrova Hinchinbrook

Mangrovové porosty, setkání se slanovodními krokodýly, nádherné korály… To vše čeká na cestovatele, kteří zvolí netradiční cíl. Ostrov Hinchinbrook nabízí překrásný Thorsborne Trail, cíl přesně pro ty, kdo vyhledávají nevšední místa i zážitky.

Thorsborne Trail je dvoudenní trek a měnící se krajina vás bude překvapovat s každým dalším kilometrem. Trail vede lesem, po pláži, po kamenném pobřeží i po vrcholcích kopců, ze kterých vypadá krajina pod nimi jako namalovaná na obrovském plátně, které před vás někdo rozprostřel. Petr z CK Go2 doporučuje tento trek zejména těm, kteří hledají místa turistům neznámá a kteří se nebojí za nimi vyrazit nejen mimo svou komfortní zónu, ale i známá letoviska, parky nebo města. A protože v Austrálii dlouhodobě žije, dokáže vám pomoci i s naplánováním takové cesty, ozvěte se mu.

Austrálii křižuje přes 2660 tras pro pěší, pro horská kola i pro vytrvalostní běžce. Od těch, které mají délku několika málo kilometrů až po ty, které vedou stovky kilometrů divokou přírodou, každá z nich má své kouzlo a co nabídnout „svému” cestovateli. Zjistěte o této fascinující zemi víc a vyberte si svou příležitost pro její poznání na vlastní nohy!

TIP: Vydejte se na zájezd do Austrálie a poznejte to nejlepší z přírody a místní kultury.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: