Atomic: Historicky první řada oblečení pro lyžaře Atomic Skiwear

Atomic: Historicky první řada oblečení pro lyžaře Atomic Skiwear

Společnost Atomic všichni vyznavači zimních sportů velice dobře znají pro jejich hardware výbavu, přesněji řečeno jako výrobce lyží a bot, jak na svah, tak i do stopy, a k tomu patřících doplňků, tedy brýlí, helem a dalšího vybavení. Pro tuto sezonu však Atomic přichází se svou první kolekcí oblečení pro sjezdové lyžování pod všeříkajícím názvem Atomic Skiwear.

Výhradním distributorem značky Atomic je společnost Amer Sports, do jejíž stáje patří dále Salomon, Wilson, Suntoo, Dynamic a Volant. Historicky první kolekce lyžaského oblečení od Atomicu byla představena na tiskové konferenci 7. 10. v pražské restauraci Koloniál. Kolekce byla prezentována formou přehlídky na aktivních zaměstnancích společnosti Amer Sports, kteří k výrobním vlastnostem použitých materiálů na oblečení přidávali komentářem i své praktické zkušenosti z testování, což „módní přehlídku“ posunulo zase o level výš. Nakonec si produkty mohli vyzkoušet i všichni zúčastnění, a to přímo na lyžařském trenažéru, který používají i profesionální lyžaři – navnadění na zimu úplně ideální.

Vývoj kolekce

Kolekce oblečení Atomic Skiwear byla vyvíjena za pomoci vrcholových lyžařů, a to Deronem Rahlvsem, bývalým americkým sjezdařem a skicrossařem, a freeriderem Danem Flahrem. Oblečení je tak určeno zejména aktivním lyžařům, kteří jsou vyznavači mimosjezdovkového sjíždění svahů. Právě proto je kolekce navržena tak, aby co nejméně bránila v pohybu a umožňovala velké rozsahy pohybů s přihlédnutím na současné módní trendy. V nejnižší ze tří představených řad se však počítá i s klasickými lyžaři, kteří se drží spíše u vyznačených tras a není tam tak kladen důraz na vrstvení jednotlivých materiálů, ale na klasickou jednu zateplenou svrchní vrstvu.

Tři řady v kolekci

Nejvyšší řadu Cliffline navrženou do nejnáročnějších podmínek reprezentuje klíčový produkt – Cliffline Stormfold Jacket. U této bundy jde Atomic novou cestou v duchu maximální funkčnosti. Navrhuje proto řešení pro věčný problém, kdy je střední vrstva lehká a pohodlná, ale sama o sobě pro lyžování nestačí. Svrchní vrstva ochrání, ale je příliš tuhá a omezuje v pohybu. Stormfold Jacket tvoří dvě samostatné bundy, kdy tou hlavní je velmi lehká střední vrstva s Primaloft zateplením a voděodolnou ochranou, ve které můžete lyžovat v 80 % podmínek. V případě nepříznivých podmínek využijete svrchní tenkou a lehkou vrstvu Pertex Shield, kterou je možné uschovat do kapsy na zádech.

Střední řada Ridgeline je určená pro lyžování v různorodých podmínkách, kdy díky principu vrstvení udržujete optimální klimatické podmínky u těla. Řešením je samostatná střední Primaloft vrstva a na ní svrchní shellová bunda z třívrstvého laminátu. Hlavní devizou tohoto oblečení by měla být nízká hmotnost. Třívrstvá membránová větrovka z řady Ridgeline je lehkou, nezateplenou bundou do všech podmínek a vlastně i pro všechna roční období. Na jaře vám pod ni bude stačit fleecová mikina, a když zavládne řádná zima, vyměníte ji za extrémně lehkou bundu z PrimaLoftu. Kombinace obou bund je vcelku praktická, lehce se dá sbalit i do malého batohu a vytáhnout kdykoliv se právě hodí.

Dámská kolekce ve fotogalerii článku…

Základní řada Treeline je, jak už bylo zmíněno, pro lyžaře, kteří preferují jednu lyžařskou bundu se zateplením. Takový přístup využívá většina oděvních značek, v případě Atomicu se však díky využití lehkých materiálů Pertex a Primaloft jedná o jednu z nejlehčích a nejméně objemných bund na trhu.

Použité materiály

PERTEX® SHIELD+ – voděodolný, vetruodolný a zároveň prodyšný a lehký materiál. Je tvořen laminátem s vodním sloupcem 20 metrů a prodyšností 20 g/m2/24h, využívaný  ve všech bundách a kalhotech v kolekci.

PRIMALOFT® – je jeden z nejvýkonnějších tepelně izolačních materiálů. Snadno se udržuje, velmi rychle schne a drží si svou strukturu i ve vlhkém prostředí. Na rozdíl od peří je Primaloft vhodný i pro alergiky. V kolekci využit u všech zateplených modelů.

THERMAGRID – materiál s mřížovou strukturou, která přináší teplo a prodyšnost. Díky mřížovým kanálkům dochází k rychlejšímu odvodu vlhkosti a zároveň jsou schopny udržet více tepla. Atomic ho používá ve všech fleecových středních vrstvách.

THERMAFLECT – jedná se o reflexní vrstvu uvnitř oblečení, která odráží tělesné teplo zpět k tělu. Tato vrstva je využívána v oblastech citlivých na pokles teploty, jako jsou ramena, ledviny, zadek a kolena.

Výhodou kolekce zbrusu nového oblečení od Atomicu je její určení jak pro klasické „hobbíky“, tak i pro vyznavače extrémnějších variant lyžování, kteří potřebují dokonalé tělesné podmínky pro zvládání výkonů na hranicích lidských možností. Kolekce se ale nevyznačuje jen použitím lehkých materiálů, které pomáhají v lepší pohyblivosti, ale také funkčním řešením detailů, jako kapsička na svrchní bundičku u vrcholové řady Cliffline nebo posunutím větracích otvorů více dopředu, což vede k lepšímu provzdušnění.

Přehled prodejců v ČR a SK najdete na www.amersports.cz/atomic

Přehled kompletní kolekce Atomic Skiwear najdete na www.atomic.com/skiwear

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: