Ascendero.com: Horské zážitky pod vedením profesionálů zařídíte za pár kliknutí

Ascendero.com: Horské zážitky pod vedením profesionálů zařídíte za pár kliknutí

Výstup na Mont Blanc či Matterhorn, vícedenní túry na ledovcích, via ferraty nebo skalní lezení s akreditovanými horskými vůdci, průvodci nebo instruktory jsou přístupnější díky nové platformě pro horaly Ascendero.com.

Zážitky za pár kliknutí

Ascendero nabízí rozmanitou škálu aktivit ve vysokých horách a na skalách v létě i zimě. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí horalové a lezci. Aktivity lze přehledně vybírat podle druhu:

  • ferraty
  • skalní lezení, vícedélky
  • vysokohorská turistika
  • ledovcové přechody
  • skialpinismus, freeride
  • ledolezení

Z důvodu epidemie v aktuální nabídce převládají aktivity v ČR, s otevíráním hranic web představuje další evropské a světové lokality.

Ascendero.com nabízí i organizaci akce na míru.

Do hor a na skály s profíky

Ascendero.com nabízí vysokohorské výpravy a kurzy pro jednotlivce či malé skupiny pod vedením osvědčených profesionálů. Díky tomu můžete bez obav posouvat své limity a objevovat svět hor a skal. Nestane se, že by vás v horách vedl samozvaný instruktor bez potřebné licence a pojištění.

Proto Ascendero spolupracuje s Českou asociací horských vůdců a s Českým spolkem horských průvodců. „Pokud chcete vyrazit do vysokých hor, je důležité brát v úvahu rizika, která v horách vždy číhají. Podniknete-li akci pod vedením profesionála s odpovídajícím vzděláním a tréninkem, maximalizujete svou bezpečnost,“ radí horský vůdce Karel Kříž, člen výkonného výboru ČAHV.

Se svým horským vůdcem vystoupáte za použití horolezeckých technik na proslulé i méně známé vrcholy, poznáte jedno- i vícedélkové lezení skal či ledopádů, absolvujete skialpinistické túry, naučíte se lyžovat ve volném terénu, tzv. freeride. S horským průvodcem vyrazíte na vysokohorský přechod, absolvujete základní i pokročilé kurzy zdolávání zajištěných cest čili via ferrat, podniknete zimní přechody na sněžnicích nebo treky v exotických destinacích. Instruktor lezení naučí pohybu ve vertikále, pomůže přejít z umělé stěny na skály a zdokonalit vaše lezecké schopnosti.

Horolezecko-ledovcový kemp s výstupem na Wildspitze od Ascendero
Horolezecko-ledovcový kemp s výstupem na Wildspitze v nabídce Ascendero

Hory nás spojují

Na začátku projektu stála osobní zkušenost party kamarádů, kteří se celoživotně věnují vysokohorské turistice. „Táhne nás to do větších výšek, ale nejsme hazardéři. Na přechodu Bernských Alp, pár set metrů pod vrcholem naší první čtyřtisícovky, musela část výpravy výstup vzdát. Neměli jsme na to. V tu chvíli jsem to cítil jako prohru, ale staly se z toho dvě výzvy: naučit se od profíka jištění náročnějších úseků a myšlenka na nový projekt. Nápad propojit horské vůdce a lidi, kteří rádi chodí do hor, aby nemuseli informace zdlouhavě a složitě hledat,“ říká Petr Písek, zakladatel Ascendero.com.

Ascendero se ale neprofiluje jen jako agentura na zážitky, web má za cíl propojit komunitu horalů a umožnit jim diskutovat a sdílet své zážitky. Na blogu přibývají příspěvky od profesionálů i zkušených horalů, nyní se lze dočíst o zásadách bezpečnosti na ferratě, zdolávání pískovcových stěn a věží v Labském údolí nebo o skalní záchraně. Připravena je stránka pro diskusi, kde fandové do hor a lezení mohou doporučovat trasy, rozproudit debatu o vybavení a třeba najít parťáka na skály. Již brzy si horalové budou moci vytvořit svůj profil pro sdílení zážitků.

Lezení světového formátu v Labském údolí
Lezení světového formátu v Labském údolí vám zajistí Ascendero

„Kromě webu najdete tipy, inspiraci a doporučení pro své vysokohorské dobrodružství i na Facebooku a brzy i na dalších sociálních sítích,“ doplňuje Barbora Uldrychová, která si v projektu vzala na starost organizaci a komunikaci. Všechny, které to táhne do hor, zve: „Vítejte na Ascendero.com! Těšíme se na vaše komentáře, pozitivní i kritické. A pozor: hory jsou návykové!“

Ascendero.com je platforma pro horské nadšence. Nabízí inspiraci, rady, doporučení, propojení na profesionály, kteří vám pomohou dostat se na vrchol.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: