Alpské lázně Bad Kleinkirchheim – turistický ráj uprostřed hor

Alpské lázně Bad Kleinkirchheim – turistický ráj uprostřed hor

Region Bad Kleinkirchheim leží v samém srdci Korutan, položený pěkně uprostřed zaoblených vrcholků alpského pohoří Nockberge. Právě tyto oku lahodící horské tvary nabízejí pěším turistům rozsáhlou hustou síť pestrých turistických cest.

Pěšiny přes rozkvetlé horské pastviny se střídají s malebnými stezkami na vrcholy, které slibují dechberoucí výhledy na celou jižní část země. Chráněná oblast biosférické rezervace Nockberge je domovem také spousty zajímavých živočichů a rostlin. Nejznámější květina této oblasti je ale snadno přehlédnutelná. Malá, s bílými květy roste podél pastvin a v pozdním létě šíří nezaměnitelnou intenzivní vůni všude kolem. Její jméno tu je Speik, česky kozlík lékařský, alpská odrůda, která je doma právě v pohoří Nockberge a v celém světě se používá při výrobě přírodní kosmetiky. Vyškolení průvodci biosférickou rezervací nabízejí výlety s odborným výkladem za tímto pokladem a návštěvou horských chat, kde si lze účinky kozlíku vyzkoušet třeba při příjemné koupeli nohou.

Další jedinečnou nabídkou je umělecký projekt nock/art. V něm realizují známí, mezinárodní a současní umělci v jednom na mnoho let stanoveném projektu svá díla, která mohou vidět a poznat turisté na trasách svých výletů zasazené v přírodních sceneriích.

Kdo raději poznává přírodu z cyklistického sedla, pro toho jsou tady připraveny zážitkové cyklostezky i adrenalinové traily. Profesionální cyklističtí průvodci rádi poskytnou tipy a rady ke správnému stylu jízdy. Skvělé sportovní a rekreační nabídky zdarma jako třeba výlety s průvodcem nebo vodní sporty na malebném jezeře Brennsee umožňuje regionální karta Bad Kleinkirchheim Regionscard. Platnost od 25. května do 23. října slibuje skvělé léto s mnoha nezapomenutelnými zážitky pro celou rodinu.

A kdo by si chtěl po mnoha hodinách v pohybu a akci odpočinout a uvolnit se, ten může zamířit do jedněch ze dvou termálních lázní Thermen St. Kathrein nebo Thermal Römerbad, kde se může – kromě návštěvy moderně zařízených bazénů – prohřát také ve 13 saunách ve třech podlažích. Léčivá 32 °C teplá voda zve k relaxaci a úplného naplnění celodenního zážitku z přírody a sportu.

V Korutanech mají milovníci pěší turistiky nespočet možností jak si naplno užít aktivní pohyb a odpočinek. Ať už při odpočinkových výletech po malebných stezkách, vysokohorských túrách po Národním parku Vysoké Taury nebo během výšlapů po Karnských Alpách přes hranice států či terénem biosférickou rezervací alpského pohoří Nockberge. Pestrost korutanské krajiny nabízí v každém ročním období kompozici nádherných barev, tyrkysově modrých jezer a širokých výhledů. Každý, podle chuti a nálady, fyzické kondice a vytrvalosti, si může zvolit z bezpočtu dobře značených tras všech stupňů obtížnosti. Spoustu praktický informací naleznete na www.korutany.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: