Alpine Pro představilo svou třetí olympijskou kolekci pro český tým

Alpine Pro představilo svou třetí olympijskou kolekci pro český tým

Od zimních olympijských her ve Vancouveru připravuje oblečení pro český tým česká značka Alpine Pro. V minulém týdnu představila v pražském Obecním domě už třetí kolekci. V čem uvidíme olympioniky v Soči?

Volba secesního Obecního domu nebyla náhodná. Inspirací pro novou kolekci byla známka, kterou pro nově vzniklou Československou republiku nakreslil po první světové válce secesní malíř Alfons Mucha. Základem kolekce jsou lipové listy ve tvaru srdce. Typickými doplňky kolekce pro Londýn byly holinky a deštník, tentokrát je nahradily beranice vhodné tam, kde je „zima jako v Rusku“.

Představení proběhlo formou baletního představení, základem jsou národní červené, modré a bílé barvy se zlatými součástmi – zipy, nápisy, ornamenty, kšandy. Především trička a vrchní oblečení je stylizováno do lipových motivů, byť barevnost je oproti předchozím olympijským kolekcím výrazně střízlivější.

Kromě designu se museli vývojáři popasovat i se specifikem her – přímo v Soči na pobřeží Černého moře totiž panují úplně jiné klimatické podmínky než v horském resortu Krasnaja Poljana, kde se uskuteční všechny „sněžné“ sporty. Kolekce je proto vyrobena ze materiálů splňujících nejvyšší funkční standardy a bude výběr zateplejší i lehčí varianty.

Více info o oblečení na ObleceniSoci2014.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: