ALPINE PRO GERS/A – bunda s nanomembránou vyrobená v ČR

ALPINE PRO GERS/A – bunda s nanomembránou vyrobená v ČR

Česká značka ALPINE PRO přichází na trh s horkou novinkou. Představuje unikátní outdoorovou bundu s nanovlákennou membránou se špičkovými parametry. Vedle skvělé nepromokavosti nabízí až 4x vyšší prodyšnost oproti běžným funkčním membránám. To vše vyvinuto a vyrobeno v Česku. Pojďme si ji prohlédnout podrobněji!

Bunda je k dostání v dámské verzi GERSA a pánské GERS, které kromě prvotřídních funkčních vlastností potěší také atraktivním designem. Díky svým parametrům se hodí pro všechny aktivity v horách, a to především na fyzicky náročné sporty, jako je běh, cyklistika, horolezectví či turistika.

Extrémní prodyšnost

Právě během intenzivní sportovní zátěže, kdy se tělo rychle zahřívá, je zapotřebí funkční oblečení se schopností rychle a efektivně odvádět přebytečnou vlhkost od pokožky do vnějšího prostředí, aby nedošlo k nepříjemnému zapařování a následnému prochladnutí. Udržet tělo v teple a suchu pomáhá bundě GERS/A revoluční technologie nanovlákenné membrány od české firmy Nanomembrane. Ta vyniká jedinečným poměrem nepromokavosti (10 000 mm) a mimořádně vysoké prodyšnosti (Ret < 4,1, MVTR 29 000 g/m2/24 h). Je to dáno unikátní strukturou nanomembrány s průměrem vláken do 150 nm, díky níž má materiál na 1 cm2 o 25 % více pórů než standardní mikroporézní membrány a dosahuje tak extrémní prodyšnosti.

Ochrana před větrem i vodou

Kromě skvělého odvodu vlhkosti však bunda poskytuje samozřejmě také spolehlivou ochranu před nepřízni počasí. Odolnost proti větru zabrání nepříjemnému wind-chill efektu a vodní sloupec 10 000 mm udrží tělo v suchu i za deště či sněžení. K celkové efektivní ochraně proti vlhkosti přispívá speciální vodoodpudivá vrstva Hydrophobic Extreme a také podlepené švy a voděodolné zipy, které by na žádné kvalitní hardshell bundě neměly chybět. Možnost regulovat teplotu při intenzivní zátěži umožňují rozepínatelné větrací otvory v podpaží.

Testováno olympioniky

Bunda GERS/A je druhou generací nanomembránové bundy z dílny ALPINE PRO. Stejně jako předchozí verzi NAN/A i bundu GERS/A testovali čeští sportovci a zástupci Českého olympijského týmu. Pro vyladění bundy do posledního detailu tak přispěly i jejich poznatky z použití bundy při dlouhodobé sportovní zátěži v náročných klimatických podmínkách.

Bundu ALPINE PRO GERS/A testovali čeští sportovci a zástupci Českého olympijského týmu.
Bundu ALPINE PRO GERS/A testovali čeští sportovci a zástupci Českého olympijského týmu.

ALPINE PRO

Od svého založení v roce 1998 se česká značka ALPINE PRO vypracovala mezi nejoblíbenější značky outdoorového oblečení, doplňků a obuvi na našem trhu. Je dlouhodobě známá aktivní spoluprací s Českým olympijským týmem, českou biatlonovou reprezentací a dalšími sportovními svazy.

Unikátní nanomembránovou bundu GERS/A můžete pořídit v dámské a pánské verzi ve vybraných kamenných prodejnách ALPINE PRO a oficiálním e-shopu www.alpinepro.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: