Alone on the River v kině Aero

Alone on the River v kině Aero

Během podzimu 2012 se mezinárodní tým zkušených extrémních kajakářů z celé Evropy vydal do Nepálu s cílem sjet jako první nejdelší přítok nejdelší řeky Nepálu – posvátné řeky Karnali. Řeka Langu Khola se zařezává hluboko do kaňonů mystického regionu Dolpo, který byl až do nedávna cizincům uzavřen. V celosvětovém měřítku šlo o jednu z největších expedic na divoké vodě v posledních deseti letech.

Expedice Alone On The River spočívala ve 100 km dlouhém náročném vysokohorském treku k nástupu s kajaky a vším vybavením a následnými 550 kilometry náročné divoké vody. Členové expedice se museli vypořádat s vysokou nadmořskou výškou, extrémně nízkými teplotami a následně izolací v hlubokých kaňonech a divokou vodou nejvyšších obtížností

Již jen čísla mluví sama o sobě. 100 km náročného treku, 3 vysokohorská sedla přes 5000 metrů, 550 kilometrů extrémní divoké vody, 4440 metrů převýšení během sjezdu, 19 dní samoty na řece, dlouhé kilometry zdánlivě nekonečných kaňonů a 5 extrémních kajakářů ze 4 různých zemí Evropy značí výjimečný projekt.

Vydejte se do vzdálených a odlehlých kaňonů, divoké vody a krajiny sněžného leoparda s přednáškou Jakuba Šedivého 11. března od 20:30 hodin v Kině Aero.

Předprodej lístků na kinoaero.colosseum.eu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: