HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Alexander Huber a jeho free sólo kousky + VIDEO

Alexander Huber a jeho free sólo kousky + VIDEO

Nedávno jsme psali o starším z bratrů Huberových, Thomasovi (46). Myslím, že je na čase se zmínit také o druhém ze dvou famózních německých lezců, a to v souvislosti s free sólo lezením, jinak řečeno lezením bez jištění.

Kdo je Alexander Huber ?

Je jedním z nejznámějších horolezců současnosti. Se svým o dva roky starším bratrem Thomasem mají přelezeny stovky extra těžkých cest po celém světě. Za vše mluví následující zkrácený výčet:

1995 – 2001 El Capitan prvovýstupy El Corazon (5.13b), Salathé Wall (5.13b), El Nino (5.13b), Free Rider (5.12d), Golden Gate (5.13a)

2002 – Cerro Torre a Fitz Roy

2004 – Rychlostní rekord na El Capitan v cestě Zodiac (1:51:34)

2007 – Rychlostní rekord na El Capitan v cestě The Nose (2:45:45)

2009 – Trango (Nameless) Tower Eternal Flame, (5.13a)

Právě tyto skvělé výkony mu vynesly zájem předních sportovních značek, z nichž si vybral „domácí“ adidas, se kterým spolupracuje už mnoho let.

Free sólo lezení

Tato forma lezení má mnoho příznivců, zastánců i odpůrců, ale jen velmi málo aktivních fanoušků. Jedním z nich je Alexander Huber, který je svými free sólo počiny známý.

Hasse Brandler VIII+

Murciana VII+

https://www.youtube.com/watch?v=i-1UryJm5yg&feature

Pokud vás zajímají další informace o tomto způsobu lezení, tak se můžete podívat na jeden z našich článků, který se free sólo tématu věnuje. Ke „zkouknutí“ jsou v něm také další videa, ve kterých figurují Alex Honnold, Dan Osman a Alain Robert.

S využitím adidas.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: