Alex Honnold: „Jednou za rok musíte udělat něco hloupého“. Třeba vysólovat 290 délek za 16 hodin

Alex Honnold: „Jednou za rok musíte udělat něco hloupého“. Třeba vysólovat 290 délek za 16 hodin

Titulek samozřejmě sedí na styl Alexe Honnolda, který oslavil své 29. narozeniny netypickým způsobem, pro něj vlastně typickým. Vrhnul se na stěny v okolí kanadského Squamishe a dosáhl úctyhodného výkonu.

Squamish v Britské Kolumbii, která leží na území Kanady, se stal dějištěm zajímavého výkonu. Dnes už 29 letý Američan Alex Honnold přelezl bez jištění desítky cest, které potom dokonce slézal, což je většinou ještě těžší. Přelezl tak neuvěřitelných 290 délek, a to za pouhých 16 hodin. Některé lezl dokonce za tmy. Ten, kdo někdy lezl s čelovkou, si asi dokáže představit, jak „zajímavé“ muselo být slézání po tmě.

Na začátku však Alexův nápad narazil na lehkou kritiku jeho přátel, kteří tvrdili, že si musí uvědomit problémy v podobě přesunu mezi cestami, jiné lezce v cestách a určitou životnost prstů. K předbíhání lezců přímo v cestách skutečně došlo, ale bez nejmenších problémů.

Ten, kdo měl problémy, byl kameraman, který si stěžoval, že přesuny jsou tak rychlé, že si ani nestačí natáhnout fix, zatímco Alex mění další sektor.

Na videu níže můžete zkouknout sestřih, který vyšel teprve teď.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: