HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Alex Honnold a boulder Too Big to Flail + VIDEO

Alex Honnold a boulder Too Big to Flail + VIDEO

Pokud tohoto chlapíka neznáte, tak se vám na chvíli může zastavit srdeční tep, protože to, co předvádí je nepochopitelné. Slezl třeba 670 metrů vysokou severozápadní stěnu Half Dome bez jištění a teď tohle.

Mnozí jej nazývají bláznem, šílencem nebo člověkem, který si neváží života. Ať je to jak chce, nemůžeme mu upřít jeho výkony na hranici lidských možností. Nedávno se mu podařilo přelézt boulder , který nazval Too big to flail. Pokud budete chtít jeho výkon zopakovat, musíte zamířit do kalifornské boulder-oblasti Buttermilks (USA).

Foto: Wills Young

Čím je tento boulder zvláštní?

Svoji obtížností 7c+ nepatří mezi technicky nejvýše hodnocené. Jeho výjimečnost spočívá v něčem jiném. Normálně lezete na boulderu jen pár metrů nad zemí, jenže Alex se tu dostal až do výšky kolem 15 metrů! Bylo pod ním naskládáno 34 boudermatek (odkaz), což je dost možná světový rekord Smějící se. Musel si je dokonce půjčit od kamarádů.

Tento projekt mu zabral tři dny. První den si cestu jen prohlížel a další dva dny už na ní „řádil.“ Samozřejmě si musel nejdřív cestu osahat a nacvičit za pomocí jištění, než se do toho pustil free solo1. To nic nemění na tom, že byl ve výšce 15 metrů a zadek mu měly zachránit v podstatě matračky.

Na tomto videu (facebook) se můžete podívat, jak Alex s cestou válčil. Nezapomeňte si přepnout video do HD.

Tady je zase ukázka z filmu Alone on the wall a pár impozantních záběrů ze severozápadní stěny Half Dome. Alex lezl, jak jinak, než free solo.

bishopbouldering.blogspot.com/

1Moc pěkně je to vysvětleno tady

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: